Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Dobre i złe strony pomp ciepła różnego typu

  • Posted on: 20 February 2020
  • By: addmean
Wraz z upływem lat, ludzie stają się coraz bardziej proekologiczni, szczególnie, że technologie przyjazne dla środowiska naturalnego są przeważnie również możliwościami bardzo opłacalnymi z finansowego punktu widzenia. W nowoczesnym budownictwie ochoczo używane są pompy ciepła, ale ich odmian jest tak dużo, że nierzadko nie wiemy, na co się zdecydować.

Wszystkie pompy ciepła funkcjonują w podobny sposób: pobierają ciepło ze środowiska naturalnego i oddają je do pomieszczeń domowych, umożliwiając ogrzanie domu oraz użytkowanej w nim wody. Najczęściej wybierane rodzaje to pompy ciepła powietrze woda i pompy ciepła gruntowe - wejdx na . Jedne i drugie mają swoich zwolenników, jak i oponentów.

Pompa ciepła
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
To, jakiego rodzaju pompę wybierzemy, musi być uzależnione nie tylko od naszej sytuacji finansowej, lecz również od warunków środowiskowych, w jakich się znajdujemy. Pompa - www.zcipajos.pl - ciepła powinna być dopasowana ściśle do zakresu temperatur otoczenia, powierzchni działki, pokrycia gruntu oraz od popytu na ciepło, czyli od powierzchni domu i rodzaju zastosowanej izolacji.

Jeśli chodzi o pompy ciepła powietrze woda, pobierają ciepło z atmosfery. Tego typu pompa nie wymaga wielkich przygotowań do zamontowania, zatem jej montaż jest tani, należy natomiast podkreślić, że efektywność urządzenia maleje, gdy na podwórku robi się zimno (klik!).Chociaż najnowsze pompy ciepła działają nawet w temperaturze -20 stopni Celsjusza, nie wolno zapominać, że w momencie, gdy temperatura powietrza jest niewysoka, cena otrzymania ciepła bardzo wzrasta, ponieważ zwiększa się ilość energii elektrycznej, niezbędnej do wytworzenia ciepła. Tańsze w eksploatacji są pompy ciepła gruntowe, natomiast w ich przypadku sama instalacja przyrządu jest bardziej skomplikowana i znacznie zwiększa koszty.
Najbardziej efektywne jest bowiem użycie pompy z pionowymi wymiennikami ciepła, zlokalizowanymi głęboko w gruncie.

Nie możemy zezwolić na to, żebyś nie przeczytał wszystkich szczegółów na podobny temat. Zapraszamy więc do nowego wpisu. Tam oczekuje na Ciebie ciekawostka (http://www.maragency.pl/kategoria/separatory-piasku/separator-piasku-cls/67).

Bardziej oszczędnym, ale przy tym mniej efektywnym wyjściem, jest zamontowanie wymienników poziomych.

Bez względu na to, jaką pompę ciepła nabędziemy, koszty ogrzewania i tak bardzo zmaleją, w odniesieniu do tradycyjnych metod grzewczych. Kwota zainwestowana w pompę ciepła zwróci się w ciągu paru okresów grzewczych, w dalszych latach przynosząc nam już konkretne zyski. Dodatkowo, stawiając na nowoczesne metody pozyskiwania ciepła, chronimy środowisko naturalne i dbamy o wysoką jakość powietrza w miejscu, w którym żyjemy.