Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Dobry tynk na trwałą elewację

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Zastanawiacie się, jaki tynk wybrać na trwałą elewację? Nie macie pojęcia, jak uzyskać informacje, co jest najlepsze? Czy w ogóle opłaca się tynkować ściany?
Pytania ciągle namnażają się w Twojej głowie, a zewsząd dobiegają różne sygnały? Eksperci podsyłają nam różne rady, a ty nie wiesz, jak sklasyfikować te dobre i złe podpowiedzi? Spokojnie, o tym wszystkim przeczytacie w niniejszym artykule.

Każdy budowlaniec to przyzna, iż najbardziej popularnym, a jednocześnie najtańszym materiałem na elewację pozostaje tynk. Tym samym, choć dość często tynkowaną elewację należy odnawiać, to jest ona bardziej skuteczna, lepiej chroni ścianę przed zanieczyszczeniami. Jaki przykład? Do dzisiejszych czasów mamy możliwość obserwowania elewacji z solidnie zachowanymi wiekowymi tynkami. Tynk to jednak nie wszystko, gdyż istnieje jeszcze potrzeba dobrego wykonawstwa, bez nadmiernego pośpiechu, z zachowaniem reguł sztuki budowlanej. Mamy do wyboru trzy rodzaje tynków: tynk cienkowarstwowy, silikonowy lub akrylowy.No ale jaki tynk zewnętrzny marki Satsys jest najkorzystniejszy dla nas? Czasem nie mamy wyboru, gdyż w przypadku dwuwarstwowych ścian jedyną możliwością są cienkowarstwowe tynki. Warto wiedzieć, iż na ścianach jedno- i trójwarstwowych jeszcze jakiś czas temu wykonywało się tynki cementowo-wapienne. Są tanie, ale według wielu znawców, obecnie ich wybór jest mało racjonalny.

Jeśli uważasz, że w tym artykule są ciekawe informacje, to przeczytaj też inne szerokie opracowanie (http://www.dekorianhome.pl/lampa-podlogowa) przedstawianej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące zagadnienia.

Opisany przed chwilą tynk wapienno-cementowy świetnie daje sobie radę z oddziaływaniem atmosfery, nie boi się też zabrudzenia.

Jeśli kupiliśmy dom w dość zanieczyszczonym środowisku, dobrym wyborem będą tynki mineralne wykończone farbą silikonową. To rozwiązanie powoduje,dom staje się bardziej odporny na zabrudzenia.

Natomiast, kiedy elewacje są podatne na uszkodzenia mechaniczne, najlepszą opcją będzie tynk akrylowy. Najdroższe – tynki silikatowe i silikonowe, to jednocześnie gwarant jakości i trwałości.

Chciałbyś przeczytać nowe ciekawe wpisy? Zachęcamy w takim razie na stronę twórcy. Tam oczekują na Ciebie dokładne wiadomości.

Na koniec warto zauwaćyć, że wybierając tynk na ścianę, np. taki produkt miejmy na uwadze, iż szybciej zanieczyszczają się tynki o powierzchni porowatej i chropowatej. Gładkie zaś mniej pochłaniają kurz, lecz są podatne na pękanie.