Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Drabiny oraz ich typy, czyli co może przydać ci się w czasie remontu

  • Posted on: 17 January 2020
  • By: addmean
Remont to ogromna ilość pracy, jaką musimy wykonać, jeżeli chcielibyśmy uzyskać rezultat, o którym marzyliśmy. Niekiedy wystarczy przykleić tapetę na ścianę, aby całkiem odmienić wnętrze, ale czasami konieczne są większe przeróbki, gdyż chcielibyśmy doprowadzić budynek do należytego stanu. Bez znaczenia od zakresu prac zawsze wymagane są właściwe narzędzia, a jednym z nich jest drabina. Jakie są rodzaje drabin, jakie możesz wykorzystać?


drabina
Author: Bud Ellison
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najłatwiejszych modeli jest drabina rozstawna. Powinna mieć antypoślizgowe stopki i być stabilna, wyłącznie wtedy zapewni komfortową pracę. Można ją dostać w większości sklepów oraz najlepiej jest wybierać drabiny z pasami zabezpieczającymi, zwłaszcza gdy czeka nas dużo pracy, na przykład przy malowaniu. Nie zapominaj też o odpowiedniej wysokości, aby nie okazało się, iż zabrakło ci 10 centymetrów. Drabina przegubowa z kolei nie tylko umożliwia wejść na odpowiednią wysokość, lecz również może stanowić pomost roboczy. Wysokość, na której umożliwia pracować nie jest największa, lecz za to jest niezwykle praktyczna oraz można ja wykorzystać tak samo jako drabinę przystawną, jak też wolnostojącą.

Kolejnym typem drabin są drabiny teleskopowe, które można dostosować do rozmaitych warunków pracy, gdy np.

Zajrzyj do opisu, który umieściliśmy pod podanym linkiem i czytaj więcej paski na drzwi na ten temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie wahaj się!

musimy wykonać coś na schodach. Dają się bez trudności transportować, a dzięki swoim uniwersalnym funkcjom niewątpliwie przydadzą się w trakcie niejednego remontu. Należy również wspomnieć o rusztowaniach drabinowych, jednak nie można ich rozstawiać na wysokość większą aniżeli 1 metr, gdyż wymagają wtedy specjalnych zabezpieczeń.

drabina
Author: haru__q
Source: http://www.flickr.com
Ostatnim rodzajem drabin, o którym należy wspomnieć, choć nie jest to drabina przystosowana do remontów, to drabina ewakuacyjna, która powinna znajdować się w każdym budynku tego wymagającym. Można z niej korzystać w razie wyjątkowych potrzeb, lecz w normalnych pracach korzystniej jest wybrać jedną z wyżej ukazanych drabin.


W czasie remontów większych budynków nie za każdym razem wystarczają same drabiny, zatem wielokrotnie stosuje się wszelakiego rodzaju platformy ruchome.

Aranżacja naszej strony zaintrygowała Cię? A opracowane przez nas treści? Jeśli tak, to namawiamy do nowego postu. Tam czeka bardzo najnowsza treść (http://infinitex.pl/).

Dzięki nim można wykonać konieczne prace remontowe i wykończeniowe bez znaczenia od wysokości, ponieważ mogą wznosić się nawet na kilkanaście m w górę, a dodatkowo posiadają jeszcze sposobność wysięgu bocznego. Duży udźwig pozwala zabrać niezbędne materiały i sprawniej zrealizować postawione przed nami zadania. Tutaj platformy ruchome oraz najlepsza oferta w Internecie.