Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Dzięki funduszom z Unii i środkom z budżetu gmin rodzime przedszkola, i nie tylko one, mogą liczyć na pomoc przy budowie placów zabaw dla berbeciów

  • Posted on: 3 August 2022
  • By: addmean
Place zabaw przynależą do tzw. miejsc użyteczności publicznej, a to jest równoznaczne z tym, że każdy Polak może darmowo z nich korzystać. Oczywiście osoba dorosła z takiego placu korzystać z pewnością nie będzie, lecz krasnal, czyli synek bądź córka, jak najbardziej. Pieniądze z Brukseli w znaczący sposób zmieniły pejzaż polskich miasteczek i przysiółków.
place zabaw
Author: USAG- Humphreys
Source: http://www.flickr.com
Dwie dekady temu uczniowie drugich klas szkoły podstawowej wolny czas spędzali byle gdzie, a rodzice nie w każdym przypadku mogli sensownie zorganizować popołudnie. Dzisiaj sytuacja całkowicie się odmieniła. W budowie placów swój wkład mają również jednostki samorządu terytorialnego. W taki sposób wydane pieniądze są doskonałą inwestycją na przyszłość. W końcu place zabaw nie służą przez rok, ale dzieciaki mogą z nich korzystać przez dekady.

W trakcie ich użytkowania należy systematycznie kontrolować stan znajdujących się tam sprzętów, czyli karuzel czy bujaków.

Sprawdź moje łącze (http://www.maragency.pl/kategoria/kraty-schodowe/40) - tam czeka na Ciebie kolejna porcja super wpisów. Nie czekaj! Będzie miło, jeśli zostawisz swą opinię.

Jeżeli wydarzyłby się wypadek, to osoba odpowiadająca za bezpieczeństwo wpadłaby w niebagatelne kłopoty. Z tego powodu coroczne kontrole techniczne nie mogą zostać odłożone drugi plan. Budowa placu zabaw (więcej w temacie) rusza najczęściej po wybraniu wykonawcy, którego wyłania się w drodze konkursu. Zwycięża ten, kto zaoferuje najniższą cenę za zrealizowaną usługę. Taka oszczędność jednak nie w każdym wypadku się zdaje egzamin. Znacznie zaniżona kwota na pewno powinna wzbudzić zastanowienie urzędników odpowiedzialnych za wykonanie powziętego planu.plac zabaw dla dzieci
Author: sikeri
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy taka oferta jest odrzucana już na wstępie. A jeżeli wszystkie wymogi zostały spełnione, to najwyższa pora, by wbić rydel w grunt i rozpocząć budowę na dobre. Budowa placu zabaw musi być przeprowadzona pod odpowiednim nadzorem. Już sam wybór miejsca nie może być kwestią przypadkową. Na pewno nie może to być teren usytuowany w pobliżu sieci wysokiego napięcia ani też ruchliwych tras. Sam plac zabaw musi być ogrodzony, aby nie wchodziły tam zwierzęta. Przy bramie wejściowej powinna zawisnąć tablica informacyjna, która formułuje reguły korzystania ze sprzętów znajdujących się we wnętrzu. Szczególnie istotny jest nadzór osób dorosłych, ponieważ zwłaszcza małe dzieci nie mogą na własną odpowiedzialność przebywać na placu. Nadmierna samodzielność może okazać się tragiczna w skutkach, a opiekunowie prawni poniosą konsekwencje, jakie niesie ze sobą zupełny brak zdrowego rozsądku.
Tags: