Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Ekologiczne techniki stosowane w nowoczesnych budynkach czyli zalety dachów zielonych.

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Po zachwycie nowoczesnością i technologią ludzie zaczynają wracać do natury. W szczególności jest to widoczne w budownictwie, w którym obecne trendy nakazują wręcz, aby nowe obiekty były jak najbardziej ekologiczne. Dotyczy to na przykład zastosowania nowoczesnych technologii oszczędzających energię, lecz także otoczeniu budowli jak największą ilością zieleni.

Zielony dach
Source: www.flickr.com
Jednym z ciekawszych sposobów na zagwarantowanie sobie zielonego otoczenia jest wykorzystanie dachów budynków. Takie rozwiązanie bardzo dobrze będzie się sprawdzać w obiektach które mają dachy płaskie, a w każdym większym mieście będzie ich spora ilość. Takie konstrukcje można również wykorzystać przy budownictwie jednorodzinnym, z tym że tu należy uważać na nachylenie, które nie powinno być większe niż trzydzieści procent. Pomimo tego, że budowa zielonego dachu zwiększa ogólne wydatki na inwestycję, to jednak plusy takiego rozwiązania, szczególnie ekologiczne, są bardzo duże. Z takich też powodów dachy zielone zaczęły się cieszyć coraz większą popularnością wśród inwestorów stawiających różne obiekty - warto przeczytać.Dachówki bitumiczne Tegola
Author: www.tegola-polonia.com.pl
Zielone dachy mają bardzo dużo plusów. Zieleń, rosnąca na nich bardzo dobrze eliminuje hałas, a oprócz tego stanowi świetną regulację mikroklimatu. Niezwykle istotne jest też filtrowanie powietrza i produkowanie tlenu, szczególnie w większych miejscowościach ma to rzeczywiście duże znaczenie. Aby taki dach - zapraszam tutaj... - mógł odpowiednio spełniać swoją rolę, to musi być należycie wykonany. Jeśli będzie się pamiętało o kilku sprawach, to tak zbudowany dach - oceń - będzie służył przez długie lata, przeważnie jest znacznie trwalszy niż tradycyjne pokrycia dachowe.

Obecne technologie wykorzystujące maty wegetacyjne sporo ułatwiają montaż i późniejsze użytkowanie. Maty takie można rozłożyć na powierzchni dachu i w zasadzie jest gotowy, zachowując oczywiście wszystkie swoje zalety, a o całą resztę powinna zadbać już natura. Jednym z pionierów tej technologii stała się firma Viacon, producent tanich i łatwych w montowaniu zielonych dachów, która się cieszy coraz większą renomą na tym rynku.