Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Futryny, listwy podłogowe, drzwi

  • Posted on: 4 January 2022
  • By: addmean
Odkryta powierzchnia ma swoje przymioty. Coraz częściej właściciele mieszkań decydują się na połączenie pomieszczeń – na przykład salonu z kuchnią i pomieszczeniem jadalnym. To dobre rozwiązanie bo duża przestrzeń uspokaja.

drzwi wewnętrzne
Author: INVADO
Source: INVADO
Trzeba jednakże pamiętać o tym, że każdy z członków rodziny potrzebuje własnego miejsca. swojego, szczególnego kąta, gdzie będzie mógł pobyć sam ze sobą. Aby odizolować się od współmieszkańców, konieczne są drzwi wewnętrzne, a takich jest w sklepach dużo. Jeżeli wybierzesz dobrze, drzwi wkomponują się w kompozycję pomieszczenia, a nawet okażą się eleganckim dodatkiem, które wyróżnia to mieszkanie spośród setek innych. W zależności od zasobności portfela mamy możliwość kupić drzwi z drzewa litego, sklejki lub płyt drewnopodobnych. Najlepiej kupić drzwi wraz z ościeżnicą – mamy wtedy gwarancję, że będą do siebie idealnie pasować.

Ościeżnica musi być przystosowana do szerokości ściany. Niektóre ościeżnice (więcej na stronie) mają regulowaną szerokość w zakresie kilku centymetrów, dzięki temu łatwiej je dostosować do grubości ściany i później nie ma potrzeby instalowania większej ilości maskownic.
drzwi:

Inne mają stałą szerokość 6 lub 10 cm. Tę ościeżnicę trzeba wykończyć specjalnymi maskownicami, tzw. obejmami albo ćwierćwałkami. Są drewniane lub drewnopodobne listewki, którymi okłada się ościeżnicę, uzyskując lepszy wynik wizualny. Także niezwykle ważną częścią wykończenia parkietu czy posadzki są listwy podłogowe (). Dobrze łączą podłogę ze ścianą albo różnorakie nawierzchnie podłóg, ukrywając każde nieestetyczne wykończenia czy przewody.

Używane są zarazem do wykładzin miękkich czy paneli podłogowych, jak też płytek. Obecnie jest ewentualność kupienia listew podłogowych wraz z dodanymi do nich elementami do montażu. Jest to idealny wybór, bo nie ma potrzeby już oddzielnie szukać właściwych dodatków. W tych sytuacjach przeważnie dostaje się od producenta bardzo dokładną instrukcję obsługi.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Pokrewne wiadomości przeczytasz również tutaj drzwi stalowe wrocław.

Postępując zgodnie z podanymi wytycznymi można dobrze zamontować listwy podłogowe.