Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Gazowa skrzynka - jak wybrać? Jaka będzie najlepsza?

  • Posted on: 14 August 2019
  • By: addmean
Należycie wykonana gazowa instalacja jest gwarantem nie wyłącznie regularnego przesyłu energii, lecz też naszego bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że w czasie jej budowy należy trzymać się uznanych norm.


To samo tyczy się gazowej przegląd instalacji gazowej w budynku skrzynki, jaka musi być przez nas wyselekcjonowana po uwzględnieniu kilku istotnych kwestii. Skrzynka gazowa jest niesłychanie ważnym elementem całej instalacji. Odnajdziemy w niej między innymi reduktor ciśnienia, gazomierz (w pewnych wypadkach jest on instalowany na zewnątrz skrzynki) oraz główny zawór. W tym miejscu możemy poruszyć pierwsze wymagania dotyczące konstrukcji tychże elementów, a szczególnie właśnie zaworu. To on doprowadza gaz do odbiorców, stąd powinien zostać w sposób odpowiedni zabezpieczony.


wzór
Author: Waag Society
Source: http://www.flickr.com


Niezwykle ważne będzie jego usytuowanie. Odległość zaworu od poziomu terenu, drzwi oraz okien musi wynosić co najmniej pół metra, choćby rekomenduje się podwojenie owej wartości. Uwagę kierować należy także na materiał, z którego został zbudowany – powinien to być brąz lub mosiądz. Jeżeli idzie o reduktor, stosowany jest on do redukcji ciśnienia do poziomu około 5 kPa, dzięki czemu możliwe staje się użycie gazu do obsługi przyrządów które znajdują się w naszym domku. W jego przypadku najistotniejsze będzie to, by został zainstalowany w stabilny sposób.

Czy myślisz, że w internecie jest za mało wartych zarekomendowania materiałów? Jeśli masz zamiar znaleźć istotnie użyteczny portal, to zalecamy ten tekst (https://www.nurtex.pl/co-to-jest-rekuperacja/).

Jeśli decydujemy się na montaż gazomierza poza skrzynią, musimy zadbać o należytą wentylację.
Z tej przyczyny montuje się go w specjalnym szybie z systemem wentylacyjnym albo w osobnym wnętrzu, w jakim znajduje się kratka wentylacyjna. W takowej sytuacji należy zadbać o to, ażeby został on zainstalowany w odległości około metra od najbliższych urządzeń gazowych.