Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Gdzie szukać nietuzinkowych projektów budynków?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ekologi i sposobach oszczędzania energii, co spostrzec można w także w innych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę.

Coraz więcej osób decyduje się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które szczególnie zwraca uwagę na oryginalną konstrukcję, mającą na celu ograniczenie utraty ciepła, niejednokrotnie pozyskanie energii z alternatywnych źródeł, a w rezultacie zredukowanie kosztów utrzymania budynku mieszkalnego.

dach
Author: rawdonfox
Source: http://www.flickr.com
Budynki energooszczędne powinny być możliwie proste w kształcie. Z racji iż bryła budynku ma wpływ na kształt dachu, on także musi wykazywać się prostą formą - daje to minimalne straty energii. Dobrze gdy jest dwuspadowy, jednospadowy tudzież płaski. A, że projekty domów z poddaszem jak to domy funkcjonalne i stosunkowo nie pochłaniają tak wielu kosztów, cały czas się na nie decydujemy.
Należy wziąć pod uwagę, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła będą mniejsze. Wskutek tego, lepiej jest zwiększyć powierzchnię użytkową domu, rozbudowując go wzwyż, niż stawiać rozłożyste budynki parterowe. Ogrzane powietrze ma tendencję do unoszenia się ku górze, toteż nieunikniona jest wyjątkowo dokładna i grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu. Przez dach ocieplony w sposób energooszczędny ucieknie o 35% ciepła mniej, niż przez dach - zweryfikuj te opinie - - malesapd.pl/ ocieplony w tradycyjny sposób. Poszukujemy ciekawego projektu domu? Należy wpisać w internecie interesującą nas frazę, np.: projekty domów z dachem kopertowym, a zapewne wyszukamy taki, który spełni nasze oczekiwania.

dach
Author: SFB Carpentry
Source: http://www.flickr.com
Gdy mówimy o kosztach w budownictwie, bierzemy pod uwagę nie tylko koszty materiałów i wybudowania domu. To również dalsze utrzymanie go, a co za tym idzie sumy wydane na ogrzewanie, oświetlenie, wentylację. W przypadku domu energooszczędnego rachunki za ogrzewanie pojawiają się sporo niższe niż w przypadku domu standardowego.
Z tego względu dom energooszczędny to dobra perspektywa, a co ważne inwestycja na przyszłość, oferująca nam stabilność ekonomiczną na lata.