Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

I hartowane, i to zwyczajne szkło bywa wykorzystywane nie tylko do dekorowania mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

  • Posted on: 2 January 2020
  • By: addmean
Gdy na początku zeszłego wieku Żeromski w swojej powieści kreślił wizję budynków ze szkła, to wcale nie oczekiwał, że jego idea 100 lat później może się zmaterializować. Oczywiście budowle wykonane w całości z tego surowca byłyby mało praktyczne, lecz pojedyncze ściany albo wybrane elementy, np. schody, są obecnie umieszczane w projektach nowoczesnych domach. O ile w literaturze szkło jest symbolem kruchości, to szkło hartowane w obecnym i stylowym budownictwie jest mocne jak stal.

Schody szklane
Author: Rintal Polska
Hartowanie szkła to proces, który mógłby wytłumaczyć chyba każdy gimnazjalista.

Czy po przeczytaniu omawianego zagadnienia posiadasz wątpliwości? Jeśli tak, to kliknij tu i poznaj więcej detali (http://projektoskop.com.pl/) w odniesieniu do przedstawianej tematyki.

Zupełnie jak w przypadku różnych stopów żelaza, dany materiał nasamprzód trzeba rozgrzać do wysokich temperatur. Następnie rozgrzane do czerwoności tworzywo jest schładzane. W rezultacie takich czynności zahartowany surowiec nabiera absolutnie innych właściwości fizycznych - otóż, przede wszystkim staje się twardy, lecz na tym nie koniec - dla przykładu płyta szkła hartowanego po upadku na twarde podłoże rozpryśnie się na odłamki o nieostrych krawędziach, a zatem trudniej się będzie nimi skaleczyć, o czym świetnie wiedzą wytwórcy szyb samochodowych.Jednakże z dobrodziejstw, jakie wynikają z takiego właśnie sposobu obróbki, korzysta nie tylko branża motoryzacyjna. Ponieważ szkło wskutek hartowania staje się twardsze, więc można go z powodzeniem wykorzystać w budownictwie. Jednakże ze wspomnianego surowca można konstruować nie tylko barierki na taras lub antykradzieżowe szyby do okien na parterze. Szklane schody (zobacz domanski) na pewno staną się ozdobą nowocześnie zaprojektowanego lokalu mieszkalnego - są one niezwykle trwałe i łatwe do mycia, ale w istocie o ich niezwykłości decyduje głównie sam wygląd. Więcej na stronie .

Schody
Author: sara~
Source: http://www.flickr.com
Schody szklane prezentują się zupełnie inaczej niż te zrobione z drewnianych desek (). Jeżeli popatrzeć na nie z boku, to wydaje się, że poszczególne stopnie są zawieszone w przestrzeni. Można również zdecydować się na ciekawe połączenie szkła z drewnem bukowym, a wtedy schodki na drugie piętro będą wyglądać jeszcze bardziej zdumiewająco. O pomysłowości właścicieli domu będzie także świadczyć umieszczenie na stopniach albo obok nich żarówek led - takie oświetlenie jest zarówno piękne, jak i funkcjonalne.