Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Ile mogłaby wynosić pensja takiego specjalisty jak brukarz?

  • Posted on: 8 February 2021
  • By: addmean
Czy wiesz, że można aktywnie pracować w przemyśle budowlanym przez nawet całe swoje życie a nie mieć konieczności dotykania żadnych tynków czy też pędzli? Jest tak z tego powodu, że prace konstrukcyjne to nie wyłącznie te czynności wykonywane w celu postawienia lub wyremontowania jakiegoś domu.


brukarz
Author: INVADO


kabina prysznicowa
Author: Sanitec KOŁO
Source: http://echopr.pl/PRASA/kabina_akcent_plus_1_duze.jpg


To między innymi także prace powiązane z budowaniem dróg czy też placów. Taki pracownik jak brukarz, wykonuje swoje czynności na świeżym powietrzu. Wszelkiego typu roboty szosowe robione są na terenie budowy. Z takiego powodu praca przebiega w różnorodnych uwarunkowaniach atmosferycznych. Wyjątkowo męcząca jest duża wilgotność otoczenia oraz gruntu. Taka działalność może wymagać częstego pochylania się, a nawet ruszania na kolanach, z tego też powodu częściej niż w przypadku innych zawodów mogłyby pojawiać się u brukarzy zmiany reumatyczne. Z drugiej jednak strony zarobki na tym etacie plasują się bliżej średniej krajowej płacy niż tej minimalnej. Daje to w praktyce wypłatę w wysokości blisko dwóch tysięcy złotych - więcej niż wspomniana płaca minimalna.


Na ogół praca odbywa się w systemie 8-godzinowym, zaś osoba pracująca jako brukarz jest fragmentem liczniejszej brygady remontowej.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie absorbujący, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj tamto opracowanie - tam również odnajdziesz dużo ciekawych informacji.

Od brukarza wymaga się umiejętności współpracy i podporządkowania się brygadziście. Zawód tego typu wiąże się z ciężką pracą fizyczną, a poza tym osoba wykonująca ją powinna wyróżniać się dużą starannością i zmysłem estetycznym.
Dobrze oceniane jest również doświadczenie na zbliżonym etacie. Przeważnie osoba pracująca w tym zawodzie mogłaby liczyć na pewność pracy i duże wynagrodzenie.