Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Ile mogłaby wynosić pensja takiego specjalisty jak brukarz?

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Czy wiesz, że można aktywnie pracować w przemyśle budowlanym przez nawet całe swoje życie a nie mieć konieczności dotykania żadnych tynków czy też pędzli? Jest tak z tego powodu, że prace konstrukcyjne to nie wyłącznie te czynności wykonywane w celu postawienia lub wyremontowania jakiegoś domu.
brukarz
Author: INVADO


kabina prysznicowa
Author: Sanitec KOŁO
Source: http://echopr.pl/PRASA/kabina_akcent_plus_1_duze.jpg


To między innymi także prace powiązane z budowaniem dróg czy też placów. Taki pracownik jak brukarz, wykonuje swoje czynności na świeżym powietrzu.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www ma wyłącznie wartościowe fakty, które na pewno Ci się mogą przydać. Sprawdź nas oraz upewnij się, że warto jest na niego wejść.

Wszelkiego typu roboty szosowe robione są na terenie budowy. Z takiego powodu praca przebiega w różnorodnych uwarunkowaniach atmosferycznych. Wyjątkowo męcząca jest duża wilgotność otoczenia oraz gruntu. Taka działalność może wymagać częstego pochylania się, a nawet ruszania na kolanach, z tego też powodu częściej niż w przypadku innych zawodów mogłyby pojawiać się u brukarzy zmiany reumatyczne. Z drugiej jednak strony zarobki na tym etacie plasują się bliżej średniej krajowej płacy niż tej minimalnej. Daje to w praktyce wypłatę w wysokości blisko dwóch tysięcy złotych - więcej niż wspomniana płaca minimalna.


Na ogół praca odbywa się w systemie 8-godzinowym, zaś osoba pracująca jako brukarz jest fragmentem liczniejszej brygady remontowej.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie absorbujący, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj tamto opracowanie - tam również odnajdziesz dużo ciekawych informacji.

Od brukarza wymaga się umiejętności współpracy i podporządkowania się brygadziście. Zawód tego typu wiąże się z ciężką pracą fizyczną, a poza tym osoba wykonująca ją powinna wyróżniać się dużą starannością i zmysłem estetycznym.
Dobrze oceniane jest również doświadczenie na zbliżonym etacie. Przeważnie osoba pracująca w tym zawodzie mogłaby liczyć na pewność pracy i duże wynagrodzenie.