Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Inteligentny dom, lub raczej niepotrzebny gadżet? Co musimy wiedzieć o nowoczesnych systemach sterowania

  • Posted on: 16 March 2022
  • By: addmean
Jeszcze parę lat temu inteligentne systemy sterowania mogliśmy oglądać tylko na filmach science-fiction. Możliwość wyłączenia światła w dowolnym pokoju albo ustawienie centralnego ogrzewania w domu praktycznie z dowolnego miejsca na świecie wydawała się bardzo odległa. Za sprawą nowoczesnej techniki już obecnie istnieją takie rozwiązania. A jakie konkretnie?


nowoczesny dom
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Za pomocą technologii GSM i globalnej sieci mamy sporo możliwości. Sterowanie światłem, lub szerzej inteligentne sterowanie domem nie jest już tylko domeną filmów science-fiction. Na rynku znaleźć możemy wiele gotowych rozwiązań oferujących np. sterowanie domem albo sterowanie światłem. Skupmy się na początku na tym drugim.

Dzięki połączeniu obwodów świetlnych mamy możliwość włączać i wyłączać światło w pomieszczeniach za pomocą centralnego lub zdalnego sterowania, możemy również ustawić system w ten sposób, by symulować obecność w domu gdy jesteśmy na przykład na wakacjach. W taki sposób możemy zniechęcić złodziei i zapobiec prawdopodobnej kradzieży. Jak widać sterowanie światłem poza oczywistą funkcjonalnością jest także świetnym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa.http://www.galeriaoswietlenia.pl/166-z-masy-gipsowej-i-ceramicznej galeriaoswietlenia.plTutaj poznasz ofertę na sterowanie światłem i nie tylko.

O wiele bardziej skomplikowanym systemem jest inteligentne sterowanie domem. Taki system umożliwia nam znacznie kontrolować. Na przykład możemy dowolnie regulować ogrzewaniem albo klimatyzacją.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu - ta witryna (https://mcrsklep.pl/pl/zawory-odcinajace) także na pewno przypadnie Ci do gustu!

W zestawieniu z odpowiednimi czujkami ruchu można dużo zmniejszyć koszty ogrzewania, bo w przypadku niewykrycia ruchu system obniży temperaturę w domu o kilka stopni. Funkcji, które oferuje inteligentne sterowanie domem może być znacznie więcej.


oświetlenie
Author: Christine Warner Hawks
Source: http://www.flickr.com
Sterowane rolety mogą przykładowo podnosić się albo opuszczać w zależności od nasłonecznienia tak, aby obniżyć koszty – maksymalnie wykorzystać słońce, by dogrzać wnętrze zimą, lub całkiem odwrotnie, zminimalizować koszty klimatyzacji latem, by nie dogrzewać domu bez sensownie. Czujniki otwarcia okien mogą być tu równie przydatne – zablokują ogrzewanie jeśli otworzymy okno, a w dodatku można je zintegrować z alarmem. Możliwości, które oferuje nam inteligentne sterowanie domem wydają się nieograniczone.

Jeżeli mamy w planach budowę domu, to trzeba rozważyć instalację systemu, jaki zaoferuje nam inteligentne sterowanie domem lub chociaż sterowanie światłem. Aby sprawdzić, jakie korzyści może on zaoferować trzeba jedynie poszukać w internecie. Szybko dojdziemy do wniosku, iż jest to rozwiązanie jakie przyniesie nam spore oszczędności i komfort i wygodę.