Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jacuzzi to komfort dla ciała i ducha Pamiętaj jednakże, iż w wodzie mogą czaić się groźne związki chorobotwórcze. Co z tym zrobić?

  • Posted on: 5 January 2022
  • By: addmean
Gdy zima na dworze, tym bardziej rozmyślamy o czymś miłym i ciepłym, na przykład jak jacuzzi. Jednak czy jest to pomoc dla zmęczonych mięśni i dobry sposób na odprężenie, a może to kąpiel z obfitującej grzyby i związki chorobotwórcze mieszance?
klik
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Jak się okazuje zarówno jedna jak i druga wersja może być prawdziwa. Najlepszy czas na jacuzzi? Wytchnienie po stresującym dniu czy odpowiednie pory dnia w jacuzzi? Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe, bo każda pora jest dobra na tego typu odpoczynek, a każdy równocześnie ma inne wymagania, co do korzystania z jacuzzi. Jeśli ktoś nie lubi rano wstawać może spokojnie sobie odpocząć, a kąpiel w jacuzzi (wejdź tutaj) przełożyć na późniejsze godziny. Niektórym jednakże taki zabieg sprzyja rano. Pamiętaj jednak, że na wybranej pływalni możesz znaleźć możliwość kąpieli w jacuzzi. Równocześnie ciągle mają szansę ukazać się wątpliwości nawiązujące do czystości w tego typu miejscu. W każdym momencie bowiem ktoś korzysta z jacuzzi.Tak więc należy zapytać się, czy ktoś zapewnił zmianę wody, zdezynfekowanie zbiornika? Od czasu do czasu tak się zdarza, że relaks w jacuzzi zostaje zakłócony przez kogoś z personelu pływalni, ponieważ konieczne jest zrobienie podstawowych zabiegów sanitarnych. Niestety, nie tylko my lubimy jacuzzi.

Stworzone przez nas wątki zaciekawiły Cię tak bardzo, że masz ochotę na kolejne. Nakłaniamy w takim razie do innej witryny - po prostu kliknij stronę (http://infinitex.pl/moduly-ceramiczne-z-wlokna/).

Podobne zamiłowanie przejawiają mikroby.

jacuzzi
Author: Karen Highland
Source: http://www.flickr.com
Zanim wejdziesz do jacuzzi, trzeba zapytać kogoś z obsługi, jak czyszczony jest basen. Jeżeli normy są przestrzegane, to z pewnością spotka Cię długa i zadowalająca odpowiedź. Jak jednak będziesz mieć wrażenie, że coś nie gra, lepiej wstrzyma się z kąpielą. Nowoczesne, ale i kosztowne środki do dezynfekcji takich urządzeń raczej należy stosować przynajmniej razy w tygodniu.

Równocześnie, niektóre urządzenia czy sama woda potrzebują regularnych zabiegów, a chociażby kontroli. To ważne chociaż z tego względu, że może powstać poważne zagrożenie ze strony bakterii Legionella pneumophila. W tego typu miejscach są też spotykane pałeczki jelitowe, gronkowce czy grzyby. Mogą one atakować drogi moczowe, układ oddechowy i skórę. Pamiętajmy więc, że kąpiele w jacuzzi to bardzo relaksujące doświadczenie. Niemniej, jeżeli jesteśmy na innym basenie po raz pierwszy warto się zorientować, jakie detergenty stosowane są do czyszczenia i odkażania jacuzzi.