Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jaką kostkę zakupić na powierzchnie dookoła budynku?

  • Posted on: 28 January 2021
  • By: addmean
Piękny wygląd kostki brukowej to za mało ażeby na jego podstawie dokonać właściwego wyboru.


Istotne są również obciążenia które powinna przenieść nawierzchnia, a także jaki układ pragniemy jej nadać.
Zbyt cienkie kostki betonowe mogą bowiem popękać pod przesadnym obciążeniem, natomiast nazbyt mnogie docięcia popsują estetykę nawierzchni. Kostki brukowe grubości czterech cm nadadzą się na piesze alejki, tarasy a także miejscowe utwardzenia w ogrodzie. Takowa kostka dobrze sprawdza się więc w punktach przeznaczonych wyłącznie do ruchu pieszego, po których nie będą poruszały się pojazdy.


kostka granitowa strzegom producent
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com


Natomiast betonowe kostki o grubości 6 cm są najbardziej wszechstronne przeznaczone tak na chodniki, jak i na podjazdy lub parkingi, po których będą jeździć auta osobowe ważące poniżej 3,5 tony.

Kliknij tu - więcej zobaczysz w tekście (https://mardrew.pl/mk,36,pily-formatowe.html), który znajdziesz w tamtym serwisie. To będą inne tego rodzaju wiadomości, zatem zapewne je także uznasz za użyteczne!

Jeżeli zaś chodzi o kostki brukowe grubości ośmiu cm - takie kostki betonowe rekomendowane są na specjalnie przygotowywane mocniejsze utwardzenia, po jakich będą jeździć cięższe pojazdy, a więc dla przykładu okresowo wjeżdżające na posiadłość wozy asenizacyjne czy pojazdy transportujące gaz bądź materiały budowlane.


wykonawca
Author: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskon
Source: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe


Jeśli idzie o kształt nawierzchni a kształt kostki , to na wąskie ścieżki, zwłaszcza te o nieregularnym kształcie, nadają się drobne elementy, jakie łatwo dostosować do wszelakiego typu zakrzywień. Na prostych powierzchniach, lecz dosyć mocno obciążonych znakomicie się sprawdzą prostokątne kostki , jednak ułożone ukosem do kierunku jazdy pojazdu.
Na powierzchnie tworzące łuki warto zastosować kostki betonowe o trapezowym kształcie. Czym cechuje się idealna Kostka granitowa ze Strzegomia Strzegom producent podkreśla, że właśnie ogromną odpornością.