Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jak daleko powinna być zainstalowana szafka gazowa w wypadku domu wolnostojącego?

  • Posted on: 30 October 2019
  • By: addmean
Właściwie zrobiona instalacja gazowa zapewnia nie jedynie prawidłowe przesyłanie energii, ale także bezpieczeństwo domowników. Podczas konstrukcji instalacji należy się trzymać uznanych norm.


Szafka gazowa jest składnikiem instalacji gazowej, w gdzie znajdziemy reduktor ciśnienia, gazomierz oraz główny zawór. Zawór powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, gdyż to on doprowadza gaz do wszystkich odbiorców. Niezwykle istotna jest umiejscowienie zaworu. Odległość od poziomu gruntu i okien musi wynosić co najmniej 0,5 metra. Ale polecane jest podwojenie takiej odległości. Powinien być także zrobiony z właściwego materiału, czyli brązu lub miedzi. Ogranicznik jest wykorzystywany do zmniejszenia ciśnienia do poziomu około 5 kPa. To właśnie dzięki temu będzie możliwe wykorzystywanie gazu do obsługiwania kuchenek w naszych domach. Najważniejsze jest to, żeby był mocno zamontowany. Gazomierz poza skrzynką montuje się w specjalnym szybie z wentylacyjnym układem bądź w pomieszczeniu, w jakim jest kratka wentylacyjna. Trzeba zadbać o to, aby był on zamontowany ok. metra od pobliskich sprzętów gazowych, 2,5 metra nad ziemią i przynajmniej 0,5 metra od okien oraz pozostałych otworów.


szafka gazowa
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Także sama szafka powinna spełniać określone wymogi. Skrzynka gazowa powinna zostać umieszczona w odległości nie większej niż 10 metrów od obiektu wielorodzinnego.

Nasze nowe wpisy są tak samo zajmujące, co ten. Zatem kliknij w link tutaj producent ogrodzeń i przeglądaj rzetelne informacje. Zapraszamy!

W przypadku budynków jednorodzinnych, dozwolone są odległości bardziej znaczące. Wówczas skrzynka gazowa jest instalowana w linii płotu. Powinien być jednak łatwy dostęp do skrzynki.

Interesujący wpis? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie pompa geotermalna, którą tu odnajdziesz, także jest coś wartościowego.

Znaczenie posiada to przy rozmaitych awariach lub różnego typu klęskach żywiołowych.


Mogłaby być skrzynka gazowa plastikowa, jaka jest używana zazwyczaj w domach jednorodzinnych. Dostępne są skrzynki do montowania na linii płotu i modele wolnostojące lub do montowania w specjalnej wnęce.