Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jak duże wykorzystanie posiada typowa z pozoru ceramika?

  • Posted on: 6 March 2019
  • By: addmean
W dzisiejszych czasach większość wytwórców używa najnowocześniejszych produktów, jednak czy wiesz, że równie często stosują oni materiał znany ludziom od kilkunastu tysięcy lat? To jest fakt, ponieważ chodzi o materiał, który jest wykorzystywany w wielu różnych branżach.
produkt
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Przykładowo nawet w statkach kosmicznych stosuje się wspomniany surowiec jak ceramika. Stosuje się go m.in. w przeróżnych składnikach konstrukcyjnych rakiet, gdyż surowiec taki wytrzymuje temperaturę wynoszącą nawet powyżej 3000 stopni C. Schodząc jednak na ziemię należałoby powiedzieć, że opisywana ceramika znajduje zastosowanie również w przemyśle budowlanym, w hutnictwie czy też nawet w tworzeniu artykułów gospodarstwa domowego. Surowiec ten ma niezwykle doskonałe cechy cieplne, dlatego też niezwykle wielokrotnie wytwarza się za jego pomocą dużo różnych materiałów ogniotrwałych (przykładowo osłony typu osc), papier ceramiczny czy też cegły izolacyjne.


Opisywana w niniejszym tekście ceramika jest również popularna z własnej znacznej odporności na funkcjonowanie substancji żrących. Poza tym jej nieprzepuszczalność cieczy pozwala na używanie jej przy tworzeniu na przykład kanalizacji albo typowych z pozoru używanych w kuchni naczyń. Ceramikę wykorzystuje się także do produkcji przykładowo armatury łazienkowej. Popularne są również rozwiązania wykorzystywane w...medycynie.


Ceramika wykorzystywana jest jako część protezy zębowej czy elementy stawu (np. kolanowego). Ceramika jest wykorzystywana również do tworzenia elementów ozdobnych w naszych mieszkaniach.