Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jak można ochronić środowisko naturalne?

  • Posted on: 15 February 2021
  • By: addmean
Istnieją dziedziny, w jakich pozytywne praktyki uniemożliwiają stosowanie niecnych działań. W największej ilości przypadków tego typu dziedziny odnoszą się do szeroko pojętego interesu społecznego, co znaczy, że ich działania, przyszłe decyzje i wdrażane projekty, będą miały wpływ na każdego z nas, a również na środowisko naturalne. Nie dziwne, iż w takim temacie mowa o branży budowlanej czy wydobywczej. To tak ogromne projekty, że w konsekwencji mają one wpływ na każdego z nas i to przez następne pokolenia. Dlatego stworzono specjalne procedury, które mają to kontrolować. Najbardziej znana z nich to ocena oddziaływania na środowisko.

ma rzeczowo ocenić wpływ planowanego projektu – budowlanego lub wydobywczego, na środowisko naturalne (w tym także na zdrowie ludzi). Kompleksowość tego dokumentu wymaga, ażeby znalazła się w nim weryfikacja raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, który musi być dostarczony przez inwestora danego projektu, a także zdobycie koniecznych uzgodnień i opinii prawnych. Jednocześnie, zgodnie z konwencją z Aarhus w tego typu postępowaniu musi być zagwarantowany udział społeczeństwa.
Naturalne składniki
Author: Milena Janiczek
Source: http://www.flickr.com
Ocena oddziaływania na środowisko jest niezbędna w wypadku planowanych projektów, jakie z znacznym prawdopodobieństwem będą miały wpływ na środowisko. Może też być konieczna na drodze postępowania administracyjnego ochrona środowiska tych przedsięwzięć, które są na specjalnej liście „Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r.

Masz przeświadczenie, że podobne posty rozjaśniają Ci lepiej tę kwestię? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (https://www.polnet.pl/pl/lochy/materialy-do-pobrania) inny tego typu punkt widzenia.

w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko”. Jednak, nie istnieje w rzeczywistości lista projektów, które mogą znacząco wpłynąć na obszar Natura 2000. W takim sprawach procedura może się rozpocząć, kiedy jest podejrzenie, że dany projekt może na ten obszar mieć wpływ. Procedura tego typu też nie jest niezbędna, jeżeli przedsięwzięcie ma wpływ na środowisko naturalne, ale jego realizacja jest ujęta w planach ochrony obszaru Natura 2000.

Wejdź do tego portalu i kontynuuj oglądanie (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-golebie/109) zajmujących artykułów. Opublikowaliśmy ich tam masę i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o czytelnikach.
Ocena oddziaływania środowiska bierze też pod uwagę pośredni i bezpośredni wpływ konkretnego działania na środowisko, co zawiera się w obszarze warunków życia ludzi, dóbr materialnych, zabytków czy dostępności kopalin. Sprawdzane są także możliwości, aby zmniejszyć niedobry wpływ konkretnego projektu na środowisko, przy tym określany jest zasięg monitoringu.
Te wszystkie działania mają na celu ochronić ludzi i przyrodę przed zgubnymi skutkami wielkich, ingerujących w nasze życie, działań. Nikt przecież nie podważy zalet rozwoju, jest to ważne w każdej dziedzinie, jednocześnie należy pamiętać, że rozwój tak, ale nie za wszelką cenę.