Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jak odnowić łazienkę? O jakiego typu kwestiach szczególnie należy pamiętać?

  • Posted on: 3 June 2021
  • By: addmean
Odnowienie łazienki nie jest jedynie dziedziną wyboru właściwych płytek. W takim momencie powinniśmy sobie odpowiedzieć na dużą liczbę istotnych zagadnień. Przede wszystkim ważne jest, w którym miejscu ułożyć izolację przeciwwilgociową, czy kupować brodzik, jak rozlokować światło w łazience albo stelaże podtynkowe ( również) to najbardziej optymalny wybór? Do tego należy zaliczyć pozostałe kwestie, czyli czym i w jaki sposób wykończyć ściany w łazience, czy dobrze zainwestować w ścianki prysznicowe i co zrobić, jeśli posiadamy małą łazienkę?


Warto odpowiedzieć chociaż na kilka tak zdefiniowanych pytań. Rozpocznijmy od izolacji przeciwwilgociowej, w jakim miejscu powinniśmy ją układać? Odpowiedź jest dosyć oczywista, ponieważ w każdym miejscu które jest narażone na bezpośredni kontakt z wodą. Blisko umywalki izolacja musi zaczynać się od podłogi, aby sięgać około 50 cm ponad baterię umywalkową, a również na boki poza jej krawędzie. Wokoło kabiny prysznicowej zabezpieczenie ścian powinno sięgać co najmniej dwadzieścia centymetrów ponad miejsce zamocowania słuchawki prysznicowej. [
Panel czy kolumna prysznicowa?
Author: Kuchinox
Source: Kuchinox
]Najbardziej korzystnie jednak zrobić je do samego sufitu.

Informacje, które ma praktyczna propozycja (https://akm.net.pl/ekologiczne-rozwiazania/), są w gruncie rzeczy użyteczne, jeżeli ciekawi Cię omawiany temat - kliknij zatem tu!

Po boku natomiast izolacja musi wystawać poza kabinę w okolicach pięćdziesięciu centymetrów. W wielu łazienkach można natrafić na ograniczenia, dość powszechnym jest niewystarczające miejsce na brodzik. Co więc zrobić, by nie go kupować? Jesteśmy w stanie bardzo dobrze wyprofilować podłogę, by zainstalować w niej odpływ, ale na początku warto sprawdzić czy takie rozwiązanie na pewno będzie najbardziej korzystne. Pamiętajmy bowiem, że w każdym natrysku oprócz izolacji podłogi musi być przeprowadzona tkaniny ognioodporne ścian.


kabina prysznicowa
Author: Profundo PR
Source: Profundo PR
Gotowy “brodzik bez brodzika”, po uwzględnieniu każdej z warstw zajmujących 12-15 cm, nie może wystawać ponad poziom podłogi. Jak strop ma grubość w okolicach 15 cm, to trzeba liczyć się z tym, że połączenie odpływu od niego do pionu kanalizacyjnego będzie miało miejsce w pomieszczeniu poniżej. Jeżeli jest bardziej gruby, odpływ może się zmieścić w warstwach podłogi, ale konstruktor musi powziąć decyzję, czy zagłębienie na podejście kanalizacyjne nie będzie zbyt osłabiać konstrukcji stropu. Dobrze o tym pamiętać.Chociaż są to jedne z wielkiej ilości problemów w zakresie remontowania łazienki to jednak bardzo istotne.