Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jak powinno przebiegać odpowiednie zarządzanie ciepłem w budynkach, jakie metody stosuje się do jego mierzenia

  • Posted on: 26 May 2022
  • By: addmean
Racjonalne zarządzanie ciepłem wykorzystywany w mieszkaniach opierać się powinno na naliczaniu należności według tego, ile faktycznie się zużyje. W domach jednorodzinnych nie powinno z tym być żadnego problemu, bowiem każdy właściciel sam wybiera sposób ogrzewania i będzie ponosił bezpośrednio koszty z tym związane.


Zupełnie inaczej jest w wielorodzinnych blokach, gdzie w dalszym ciągu ogrzewanie rozlicza się na poszczególne mieszkania, ale na całość budynku. W efekcie płaci się od powierzchni zajmowanego lokalu, a nie od tego, ile się rzeczywiście zużyje tego ciepła. Dla samotnie mieszkających osób na wielu metrach rozwiązanie tego typu nie do końca jest sprawiedliwe, absolutnie nie motywuje również do tego, żeby chociaż trochę ciepło oszczędzać.

Sprawdź dobre www (https://bmeters.pl/pl/wodomierze_i_liczniki_wody/245/). Tam prezentujemy wyłącznie najlepsze produkty. Jeśli pojawią się jakieś pytania, to z przyjemnością z Tobą porozmawiamy.
Domowy grzejnik
Author: Alex D Stewart
Source: http://www.flickr.com
A jak wykazują badania, zmniejszenie temperatury we wnętrzu tylko o jeden stopień przyczyni sie do zmniejszenia ilości ciepła koniecznego do ogrzania nawet o kilkanaście procent. Z tego też powodu zwiększająca się ilość właścicieli budynków zaczyna wprowadzać rozwiązania, które mają rozłożyć opłaty za ogrzewanie tak jak wynosi zużycie.

Jednym z częściej stosowanych rozwiązań są podzielniki kosztów ogrzewania. W kilku słowach są to niewielkie mierniki instalowane przy kaloryferach, które mają za zadanie rejestrować temperaturę między powierzchnią grzejnika a wnętrzem.

Jeśli omawiany wątek niesamowicie Ci pasuje, to żeby zdobyć dodatkowe informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty i kliknij tutaj.Dzięki temu system zajmujący się rozliczeniem będzie w stanie określić, jaki procent kosztów ciepła w całym budynku została wykorzystana w danym mieszkaniu. Istnieje parę rodzajów podzielników ciepła, obecnie najbardziej nowoczesne z nich mają możliwość radiowej transmisji danych, dzięki czemu odczyty prowadzone są w sposób zdalny, bez konieczności przychodzenia do lokali.

Inną metodą pomiaru zużytej energii cieplnej są ciepłomierze (ciepłomierze BMETERS). Liczą one bezpośrednio liczbę energii, która przez nie przepływa. Są one znacznie dokładniejsze od podzielników, lecz ze względu na uwarunkowania techniczne stosować je można tylko w nowo budowanych, odpowiednio zaprojektowanych budynkach. W starszych ciepłomierz jest jedynie jeden na linii zasilania, a mieszkania w takim budynku rozliczają się proporcjonalnie za pomocą podzielników.