Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jak starać się o kredyt na mieszkanie?

  • Posted on: 16 November 2021
  • By: addmean
Każdy ma marzenia o swoim kącie, najlepiej o mieszkaniu, jakie będzie mógł urządzić oraz umeblować tak, jak zawsze chciał. Wynajmowanie lokum bowiem wiąże się z koniecznością akceptowania warunków, które w nim panują, a pomieszkując u rodziców również nie mamy za dużych możliwości, zwłaszcza gdy dysponujemy tylko jednym pokojem. Dopiero własne mieszkanie daje nam szersze spektrum działania, ale trzeba je najpierw kupić. Odłożenie gotówki zajmuje lata, toteż najlepszą pomocą są kredyty na mieszkanie.
Jak się o nie starać, aby już wkrótce zamieszkać na swoim?
Zakup mieszkania od dewelopera
Source: http://www.marigoldgarden.pl/
Pierwszym krokiem jest rzecz jasna poszukanie mieszkania, które nam się spodoba, a później – właściwej oferty kredytu. Na rynku działa tak dużo instytucji finansowych, że z pewnością natrafimy na taką, jaka zaproponuje nam należyte warunki. Wystarczy mieć trochę czasu oraz zacząć poszukiwania, by nie odkładać tego w czasie.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, kliknij ten link - to naprawdę świetne opracowanie tego tematu. Koniecznie to zobacz!

Czytaj też .

Po wyborze określonego banku, musimy iść do niego zabierając przedwstępną umowę na mieszkanie, aby złożyć właściwy wniosek. Dobrze też wcześniej załatwić wszystkie konieczne dokumenty, dzięki temu przyspieszymy wszystkie działania, szczególnie, iż na decyzję kredytową także czeka się kilka tygodni. Jakie dokumenty zatem będą wymagane? Na pewno zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu i osiąganych dochodach, ostatnie zeznania podatkowe i wyciągi z banku, a także dokumenty tożsamości.

Zaciekawiły Cię treści opisane w tym artykule? Jeżeli tak, to czytaj tutaj więcej (https://www.termofol.pl/) podobne informacje, dotyczące tego tematu. Zapraszamy do nowej strony.

Jeśli staramy się o mieszkanie z programu MDM, należy też wziąć skrócony odpis aktu małżeństwa.

Zawsze możemy donieść dokumenty, jakich nie uda nam się przekazać za pierwszym razem, ale lepiej jest to zrobić od ręki. Gdy dostaniemy pozytywną decyzję, a jednocześnie pobierzemy kredyt, musimy już tylko pójść do notariusza, by podpisać ostateczną umowę o zakupie mieszkania. Choć ubieganie się o kredyt mieszkaniowy to nie to sama co pożyczka od ręki na urlop, to z tym wyzwaniem również na pewno sobie poradzimy.

Wiedząc, czego się spodziewać, prościej nam będzie zrealizować wszystkie formalności i już niebawem będziemy mieszkać w swoim gniazdku. Pamiętajmy o starannym czytaniu warunków umowy i dogłębnie przemyślmy, na jakie raty miesięczne możemy sobie pozwolić, a wszystko pójdzie po naszej myśli.