Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jak używać deszczówkę.

  • Posted on: 28 March 2020
  • By: addmean
Każdego roku na nasze domy i trawniki duże ilości wody, która później wsiąknie w glebę, paruje lub spływa w niżej położone miejsca. W naszym klimacie deszcze padają dość często i czasami są obfite, ale zdarzają się również miesiące bez opadów, w czasie których gleba i rośliny dość mocno wysychają. Jak okazuje się jednak, da się tanim kosztem zmagazynować część padającej podczas deszczów i wykorzystać ją w okresie, gdy opadów brakuje.
plastikowy zbiornik na deszczówkę
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Podstawowym zastosowaniem deszczówki jest podlewanie ogrodów i grządek. Taka woda (zobacz cięcie wodą metali) nie zawiera licznych substancji, które można znaleźć w wodzie z sieci wodociągowej, w tym bardzo nielubianego przez wiele roślin chloru. W dużych miejscowościach może mieć trochę pyłów znajdujących się w powietrzu, lecz w końcu właśnie w takiej samej postaci leci ona w czasie deszczów.

Frapuje Cię kwestia poruszana w tym wpisie? Przeczytaj poza tym też inne pokrewne posty - po prostu wejdź tutaj deweloper krakow.

Kolejnym wykorzystaniem zgromadzonej podczas opadów wody jest mycie pojazdów, ponieważ nie będzie zostawiać śladów na karoserii, coraz więcej ludzi używa jej także w łazienkach do spłukiwania muszli klozetowych.zdobiona rynna na deszczówkę
Author: Jnzl's Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Za używaniem deszczówki przemawia w pierwszej kolejności rachunek ekonomiczny. Jeden metr wody z wodociągów to koszty co najmniej kilku złotych, a na jednorazowe podlanie ogrodu czasami potrzeba kilka takich metrów. W miesiącu może to dać kilkadziesiąt złotych przeznaczonych tylko i wyłącznie na samo podlewanie, a za wodę zebraną z opadów nie trzeba nic płacić.

Co prawda zbiornik do zbierania deszczówki jest pewnym wydatkiem przy budowaniu instalacji, lecz koszt jego najwyższy nie jest, a dodatkowo jest to inwestycja na wiele lat użytkowania. Najpopularniejsze są pojemniki wykonane z porządnego plastiku. W przeciwieństwie do metalowych nie powinno w nich być kłopotów ze rdzewieniem, a sama woda długi czas utrzymuje odpowiedni poziom czystości. Zbiorniki takie mogą być wewnętrzne lub zewnętrze, często są wyposażone w dodatkowe akcesoria takie na przykład filtry, pompy albo systemy przelewowe.