Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jak wygląda cyklinacja, w jakim momencie jest konieczna? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć, czy warto samodzielnie wykonywać cyklinację?

  • Posted on: 25 November 2020
  • By: addmean
Każda, także bardzo trwała podłoga z drewna będzie wymagać cyklinowania oraz lakierowania. Nie będzie to potrzebne od razu, ale po pewnym okresie musimy się na to przygotować. Jak wykonać renowację takiej podłogi? Metoda renowacji posadzek z drewna, co oznacza deski lite, trójwarstwowe albo parkietu, tak właściwie zależy od tego, czym zostały zaimpregnowane. Powłoki z lakierem wymagają bowiem całkiem innego procesu aniżeli olejowe. Lakier jest najbardziej powszechnym impregnatem używanym do drewnianych posadzek. Nałożyć go z reguły trzeba w kilku warstwach.


drewniany parkiet
Author: Gabriele Diwald
Source: http://www.flickr.com
Lakiery posiadają różnorodną odporność na ścieranie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Jeśli na posadzce znajdują się płytkie uszkodzenia lub też niewielkie przebarwienia i nie zostały zdarte warstwy lakieru, to zarysowania bardzo łatwo usunąć. Można to zrobić używając mazaki lub wosk barwiący. Kiedy na posadzce są uszkodzenia mechaniczne , to najlepszym sposobem na ich usunięcie jest zastosowanie specjalnego środka chemicznego. Następnie usuwamy wszystkie środki pielęgnacyjne i miejsce uszkodzenia zmatowić powinniśmy wełną stalową ().

W dalszej kolejności drewno najlepiej dokładnie odpylić i polakierować. Wcześniej natomiast jest jednak sprawdzić na mniej widocznym fragmencie parkietu, czy lakier jest odpowiednio przyczepny. Jak drewno nie było wcześniej odpowiednio zadbane z użyciem środków rekomendowanych przez producenta, to może być tak, że lakier zacznie się łuszczyć albo będą powstawać pęcherzyki powietrza.

Czy w kontekście prezentowanej publikacji masz więcej pytań? (https://artimbo.pl/ploty-tivoli,g52.html) Jeśli tak, kliknij ten link - to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze.

W takiej sytuacji wskazane jest wycyklinowanie posadzki. W przypadku pojedynczego, ale głębokiego uszkodzenia mały fragment podłogi trzeba po prostu wymienić.


Cyklinowanie parkietu Katowice to dobry pomysł.Jak uszkodzenia są dosyć poważne i rozległe, a oprócz widoczne są wyraźnie przebarwienia, to posadzkę musimy dobrze wycyklinować, to znaczy zeszlifować będącą w złym stanie warstwę. Przeważnie nikt nie decyduje się na samodzielnie wykonane cyklinacji, często w związku z tym zatrudniane są odpowiednie firmy. Na szczęście łatwo znaleźć tą odpowiednią. Mało tego, jak cyklinowanie parkietu Katowice ma w ofercie ciekawe usługi w tym zakresie, jakie są na najwyższym poziomie.kliknij w źródło - (zobacz https://jeger.pl/pl/farby-do-mebli/458-jeger-renocolor.html)Powinniśmy więc pomyśleć o wybraniu najlepszej firmy, to zapewnia wysoką jakość cyklinowania podłogi.