Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jak wygląda rzemiosło ślusarza?

  • Posted on: 24 January 2020
  • By: addmean
Pragniesz pracować jako ślusarz? Dowiedz się, na czym polega zajęcie ślusarza a także jakie wykształcenie, predyspozycje oraz doświadczenie będą mile widziane w owym zawodzie.
Jedni sądzą, iż praca ślusarza jest uciążliwa jak też nieprzyjemna, a w dodatku kiepsko opłacana. Wedle drugich, ślusarz (producent ślusarki aluminiowej) to fach „pożyteczny”, zaś sama praca, choć nie należy do łatwych oraz w pełni bezpiecznych, to jednak daje mnóstwo satysfakcji, natomiast zaangażowanie jak też specjalne uprawnienia pozwalają na otrzymywanie uczciwej pensji. Ślusarz jest to jeden z najstarszych zawodów na świecie. Znany był już w czasach starożytnych, natomiast jego pełen rozkwit przypadł na czasy średniowiecza. Pomimo upływu lat a także rozwoju technologii, ślusarstwo wciąż jest potrzebne.

Ten tekst jest nieprawdopodobnie zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź również inne polecane firma budowlana kraków treści, ponieważ są równie interesujące oraz pochłoną Cię całkiem.

Ze zdolności ślusarzy
powszechnie korzystamy w szeroko zrozumianym przemyśle maszynowym i budowlanym.


pokój dla dziecka
Author: lynn-anne bruns
Source: http://www.flickr.com


Ślusarze trudnią się manualną albo ręczno-maszynową obróbką metali na zimno. Opracowane metale są w następnej kolejności używane podczas montażu jak też reperacji przyrządów technicznych oraz konstrukcji stalowych i do produkowania przeróżnego rodzaju przedmiotów metalowych, takich jak: zamki oraz klucze, bramy, kraty, ogrodzenia, balustrady i podnośniki do okien i drzwi, zbrojenia budowlane, płaskowniki, metalowe produkty artystyczne oraz inne. Aby pracować w zawodzie ślusarza należy ukończyć zawodówkę albo technikum o ślusarskim profilu albo dowolną szkołę średnią, po której można zapisać się na kierunek ślusarstwo w policealnej szkole.
Ślusarz powinien być skrupulatny jak też sumienny w czasie wykonywania obowiązków jak też posiadać dobrą kondycję fizyczną i zdrowie, zwłaszcza wzrok a także koordynację ruchową.