Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jaki musi być atrakcyjny oraz w stu procentach bezpieczny plac zabaw dla naszych pociech?

  • Posted on: 26 May 2022
  • By: addmean
Zabawa ma do spełnienia w życiu naszych pociech bardzo istotną rolę. Dla dzieci zabawa to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim możliwość nauki niezbędnych umiejętności, które są konieczne do prawidłowego rozwoju każdej pociechy. Zabawa na świeżym powietrzu, a szczególnie na porządnie urządzonym placu zabaw sprzyja nie tylko rozwojowi malucha, ale także jego kondycji zdrowotnej. Jak powinien wyglądać bezpieczny plac zabaw dla dzieci?

Plac zabaw powinien przede wszystkim zapewniać naszym milusińskim bezpieczeństwo. Bezpieczne muszą być nie tylko wszystkie sprzęty, które znajdują się na placu. Równie ważne są nawierzchnie na place zabaw.

Jeśli jesteś pewien, że opisywany wątek okazał się dla Ciebie ciekawy, to sprawdź, że też proponowana witryna (http://www.zawiesiawroclaw.pl/category/wciagarki-lancuchowe) posiada równie istotne wiadomości - kliknij tu.

Wspomniane nawierzchnie na place zabaw muszą dobrze chronić dziecko w sytuacji, kiedy ono upadnie. Szczególnie ważny jest dobór typu nawierzchni pod huśtawkami, zjeżdżalniami i karuzelami. Pod tymi urządzeniami doskonale sprawdzą się nawierzchnie mineralne. Wspomniana Nawierzchnia mineralna produkowana jest z naturalnych materiałów. Często do jej produkcji używany jest łubek górski. Wybierając nawierzchnię o charakterze mineralnym, można urządzić bezpieczny, ale również wyjątkowo estetyczny plac zabaw, gdyż jest ona produkowana w szerokiej kolorystyce.
plac zabaw
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Kolejna kwestia, którą powinno się poruszać to urządzania, które ustawiane są na placach zabaw. Na placach zabaw na terenie polskich miast dostrzec można coraz więcej urządzeń wyprodukowanych z drewna. Klej do drewna (), który służy do montażu tych urządzeń powinien być na tyle mocny, aby podczas eksploatacji nie doszło do samoistnego demontażu tych sprzętów.


Klej do drewna powinien być także odporny na działanie czynników atmosferycznych, sprzęty te będą przecież umieszczone na świeżym powietrzu. Z uwagi na warunki eksploatacji wszystkie wykonane z drewna elementy sprzętów powinny zostać zabezpieczone także odpowiednio dobranym środkiem do impregnacji. Zarówno klej, jak i środki do impregnacji muszą spełniać normy dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Także farby, którymi pomalowane są wszystkie, zarówno te drewniane, jak i metalowe części urządzeń muszą posiadać wymagane atesty.aner.com.pl/prod/plaskowniki - sprawdź promocje na płaskownik stalowy cena: http://aner.com.pl/prod/plaskowniki -Kwestia bezpieczeństwa pociech na placu zabaw jest bardzo ważna, nie można o tym zapomnieć przy jego urządzaniu.