Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jaki rodzaj fundamentów jest niedrogi i szybki w budowie?

  • Posted on: 26 May 2021
  • By: addmean
Właściwy fundament to najważniejsza sprawa przy budowie domu albo garażu. O wiele tańszy jest fundament z bloczków betonowych, niż fundament klasyczny. Mniejsze jest zużycie materiałów przy fundamencie z bloczków.


Uwagę może zwrócić również fakt, że tego typu rodzaj fundamentu wymaga znacznie mniejszej ilości roboty.
fundament punktowy
Author: anne arnould
Source: http://www.flickr.com


Wznosząc dom drewniany na działce, także możemy zastosować fundament punktowy.

Prezentowane w niniejszym materiale wiadomości są rzeczywiście warte uwagi, jednak kliknij także ten użyteczny portal - on z pewnością również Cię zaciekawi.

Stosując go, moglibyśmy otrzymać spore oszczędności. Dom drewniany jest lżejszy od murowanego, zatem fundament pod niego może być mniej obszerny. Mieć w pamięci należy, że nie może być on zrobiony w mniejszym stopniu porządnie niż standardowy. Oczywiście powinien być dostosowany do warunków gruntowych, jednak taki warunek tyczy się dowolnego typu fundamentu. W przypadku tego rodzaju fundamentu, tworzy się stopy fundamentowe z betonu albo z żelbetu. Wtedy stopy mogłyby być zbrojone na dole przy pomocy stalowej siatki. Stopy należy betonować lub [ręcznik sauna] jeszcze w wykopie, albo przy przygotowanym już deskowaniu.


Stopy fundamentowe powinny być posadowione na głębokości mniejszej niż pułap przemarzania gruntu. Jest on oczywiście zależny od konkretnej lokalizacji. Funkcjonuje również możliwość mocowania do fundamentów różnorodnych elementów z drewna. Robi się to przy pomocy specjalistycznych wykonanych ze stali łączników, które są zakotwiczone w stopach podczas wylewania fundamentu.


Do wykonania tego rodzaju robót konstrukcyjnych w każdym wypadku wymagane jest zatrudnienie wyspecjalizowanej ekipy. Tacy budowlańcy znają się dobrze na swojej robocie oraz możemy posiadać pewność, że fundamenty będą wykonane dobrze.