Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jaki tynk najlepiej wybrać, żeby otrzymać białą ścianę przygotowaną do malowania?

  • Posted on: 10 May 2022
  • By: addmean
Teraz posiadamy do wyboru niezwykle dużo surowców budowlanych, jakie możemy używać zarówno w wewnątrz pokoju jak i na zewnątrz. Biorąc się za jakąkolwiek pracę powinniśmy nieco poczytać, żeby dowiedzieć się czegokolwiek więcej na temat tego typu materiałów.


Na przykład tynk gipsowy zdziała, że szybko otrzymamy śnieżnobiałą, gładką ścianę wewnętrzną gotową do malowania.
tynk
Author: cleong
Source: http://www.flickr.com


Niestety nie będzie to ścianka odporna na uszkodzenia. Tynk standardowy jest twardszy, lecz po położeniu posiada chropowatą powierzchnię oraz żąda wygładzenia. W handlu są tynki cementowo-wapienne do manualnego nakładania lub maszynowego. Substancje te są wzbogacone o domieszki powstrzymujące wchłanianie wody, spowalniające wiązanie zastyganie lub poprawiające urabialność. Można również zakupić tynki z białym cementem, które dzięki jaśniejszej barwie zezwalają potem na położenie mniejszej ilości białej farby niż przy zastosowaniu tynków szarych.


płot
Author: Takuma Kimura
Source: http://www.flickr.com


Tynki cementowo-wapienne używa się w miejscach suchych, w łazienkach oraz tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia mechanicznego np. na klatkach schodowych. Są one niezastąpione w wyrównywaniu krzywizn dużych powierzchni murowanych. Stanowią również idealne podłoże do montowania wszelkich okładzin. Przeważnie tynki cementowo-wapienne są nanoszone jednowarstwowo.

Jeśli chcesz uzupełnić swą wiedzę na ten temat, to czytaj tu klimatyzator fujitsu następne wiadomości. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Tylko niektóre z gotowych mieszanek nakłada się dwuwarstwowo. Pierwsza z nich to tzw. obrzutka o grubości 3-4 milimetry, a kolejna to tak zwany narzut o grubości 1-5 milimetry. Tam, gdzie ścianę mają ozdabiać płytki ceramiczne, starczy jedna nawet nierówna warstwa tynku.
I tak nie będzie zauważalna, więc szkoda na to pracy i czasu. A rezultat i tak okaże się doskonały. Przy wykorzystaniu tynku cementowo-gipsowego robota okaże się na pewno lżejsza.