Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakie istnieją typy siłowników i do czego są one używane? Jakie są plusy siłowników elektrycznych?

  • Posted on: 17 July 2019
  • By: addmean
Istnieją takie urządzenia czy narzędzia, jakie mimo swojej dużej roli są jakby niezauważalne dla wielu osób. Używa się ich codziennie i pomagają nam w całej masie zadań natomiast nie zwracamy na nie za dużej uwagi. Takimi rzeczami są siłowniki. Są one rodzajem silnika, w jakim energia je napędzająca przetwarzana jest w energię mechaniczną, jaka z kolei naprzędza przedmioty do działania. Przez wzgląd na medium robocze możemy je podzielić na pneumatyczne, hydrauliczna jak również elektryczne. I właśnie te ostatnie zostaną tutaj omówione szerzej.


przemysł, technologie
Author: Karen Baijens
Source: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć, iż siłowniki elektryczne mają wszechstronne zastosowanie- więcej o ich zastosowaniu sprawdzisz pod tym adresem. Szeroko używane w przemyśle. Tak naprawdę trudno wymienić wszystkich dziedzin, w jakich ma się z nimi do czynienia. Dobór odpowiedniego rodzaju najlepiej zostawić specjalistom. Jest sporo firm, które zajmują się tym tematem oraz oprócz produkcji tych urządzeń mogą również doradzić w kwestii, jaki najlepszy rodzaj zastosować. Czasem jest tak, że produkty te wykonywane są w szczególnych sytuacjach na specjalne życzenie.

Siłowniki elektryczne odznaczają się mało skomplikowaną budową, łatwą instalacją i sterowaniem, czystością w działaniu czy bezawaryjnością. Jest to urządzenie o tak wielu możliwościach użycia, iż często można się z nimi spotkać.

Czy omawiana notatka nakłoniła Cię do poszukania analogicznych? Jeśli tak, to kliknij tu i poza tym przeczytaj również wypowiedzi na temat (http://www.inter-bis.pl/)!

Siłowniki te mogą być napędem mechanizmów liniowych, () szczególnie wtedy jak z jakiejś przyczyny niewskazane jest używanie innych rodzajów siłowników, choćby hydraulicznych. Jeżeli chodzi o stopień mocy, tu rozpiętość jest wielka. Istnieje cała gama różnych siłowników od takich małych gdzie występuje prąd stały, aż po te pokaźnych rozmiarów, gdzie wykorzystywane są silniki 3-fazowe prądy zmiennego.


przemysł, automatyka
Author: Ryan Summers
Source: http://www.flickr.com
Konstrukcja tego mechanizmu jest prosta. Taki silnik elektryczny napędza śrubę, na której gwincie jest nakrętka. Jest ona połączona z tłoczyskiem. Napędzona powoduje wychodzenie i chowanie się tłoczyska. Za ogromny plus trzeba uznać wyjątkową bezawaryjność takiego urządzenia. Może ono pracować nawet kilkadziesiąt lat, to klasyfikuje tego typu sprzęt wysoko pod względem trwałości. (nakrętki kulowe) Często też siłowniki te nie wymagają dodatkowej ingerencji ze strony osób pracujących. Są tak przygotowane, iż jak tylko będą wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem będą służyły długo. sporym plusem wyróżniającym te urządzenia na tle innych typów jest to, iż nie potrzebują dodatkowych zasilaczy, rozdzielaczy lub też innych dodatkowych urządzeń. Wystarczy, iż podepniemy wszystkie przewody elektryczne i tego typu urządzenie jest gotowe do pracy. To bez wątpienia duża przewaga.