Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakie mamy najpopularniejsze typy poddasza? W jaki sposób są one wykorzystywane na co dzień?

  • Posted on: 27 April 2022
  • By: addmean
Budowa własnego domu wiąże się z podjęciem dużej ilości decyzji, które odbiją się na późniejszym komforcie użytkowani tego typu budynku. Jedną z decyzji jest zastanowienie się nad typem poddasza.
zbliżenie - dom
Author: ​ Diego Adan Rios
Source: http://www.flickr.com


Jakie można wymienić częste wybory?


Sporo ludzi wybiera projekt, w jakim znajduje się poddasze użytkowe. W takim wypadku mamy do dyspozycji pełnowymiarowy parter domu, natomiast górna część ma dość sporą ilość ukosów, z tego względu wymaga specjalnego zaaranżowania. Projekty takich miejsc mają naprawdę dużo ciekawych możliwości, jeśli chodzi o aranżację, natomiast jest też tak, że wygoda takiego poddasza jest gorsza aniżeli parteru.

Sprawdź ten link i przeczytaj więcej wskazówek tutaj dotyczących rozpatrywanej w tym serwisie sprawy. Te rady niewątpliwie też na długi czas zostaną w Twojej głowie.

Z tej przyczyny też w takich domach najczęściej to dolna część jest tą intensywniej użytkowaną częścią dzienną domu, a poddasze idealne jest do zagospodarowania takiej strefy nocnej, w jakiej możemy umeblować wygodną sypialnię. Wtedy ukosu nie okażą się zbyt dużym utrudnieniem.


Warszawa
Author: Wawel Service


Z kolei, innym rodzajem projektów są budynki parterowe, w jakich poddasze jest nieużytkowe. Takie budynki najczęściej zajmują większą ilość przestrzeni na posesji, szczególnie jeśli chcemy mieć większy metraż. Natomiast na pewno są dosyć funkcjonalne, szczególnie dla ludzi starszych, jak również na wózkach, ponieważcałość powierzchni może znajdować się na jednym poziomie i być łatwo dostępna.
W takim projekcie poddasze spełnia z reguły rolę strychu, gdzie nie zagląda się aż tak często. Jak widzimy, różnica w obu pomysłach jest znacząca, a wybór wbrew pozorom nie jest łatwy. Wszak musimy podjąć decyzję na bardzo długie lata.