Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakie są możliwości rozwoju dla pracowników branży budowlanej

  • Posted on: 16 May 2020
  • By: addmean
Wiele osób myśli o studiowaniu na uczelni wyższej na kierunku architektura. Projektowanie budynków lub pomieszczeń zdaje się być niezwykle interesującym i rozwijającym zajęciem. Studia na tym kierunku cieszą się niesłabnącą popularnością.


plan budowy
Kierunek architektura i urbanistyka dostępny jest na uczelniach technicznych. Architekturę wnętrz z kolei w przeważającej części miast można studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Żeby rozpocząć studia na kierunku architektonicznym, trzeba spełnić szereg wymagań. Wbrew opinii niektórych ludzi, nie jest to kierunek prostu. Na każdy z typów studiów architektonicznych oczekiwana jest umiejętność rysowania. O popycie na kursy o tym charakterze świadczy wysoka częstotliwość wpisywania w Internecie fraz w rodzaju „kursy rysunku w Krakowie”.

Architektura na uczelni artystycznej

Akademie Sztuk Pięknych, jak już zostało wspomniane, najczęściej udostępniają kierunek architektura wnętrz. Wymagania, jakie trzeba spełnić są inne niż na uczelnię techniczną. () Trzeba rzecz jasna posiadać umiejętność rysowania, będzie to jednak rysunek bardziej artystyczny niż w przypadku egzaminu na politechnikę. W stosunku do uczelni technicznych znacznie mniejszy nacisk kładziony jest na przedmioty ścisłe, natomiast większy – na humanistyczne i historię sztuki. Architektura wnętrza ASP jest więc przeznaczona dla kandydatów, którzy umieją dobrze rysować, a jednocześnie na przykład mają kłopoty z matematyką i innymi przedmiotami ścisłymi.

Kierunek architektoniczny na politechnice

Politechniki najczęściej prowadzą kierunek o nazwie architektura i urbanistyka.

Ten temat jest dla Ciebie fascynujący? To przejrzyj (http://www.akm.net.pl/50-lat-gwarancji/), że inne witryny również zawierają podobne dane, które pochłoną Cię kompletnie.

Jest to tryb trwający trzy i pół roku, po którym uzyskuje się tytuł inżyniera. Następnie można udać się na studia magisterskie. Architektura na uczelni technicznej jest kierunkiem, gdzie największy nacisk kładzie się na przedmioty ścisłe i techniczne. Dlatego wielu studentów po krótkim czasie zmienia kierunek studiów. Umiejętność rysowania także jest bardzo ważna, jednak jest to rysunek trochę innego typu niż na uczelniach artystycznych. Musi on mieć charakter techniczny, kwestie artystyczne są tutaj na drugim planie, przyda się to do tworzenia projektów jak . Również w tej sytuacji lekcje rysunku mogą okazać się pomocne.

Tutaj znajduje się jeszcze inna strona prezentująca taką tematykę. Zobacz także podobny świetny serwis na opisywany temat. On również jest godny uwagi.

To jest przydatne także później np. gdy przy projektach architekt używa programy do projektowania wnętrz. Trzeba także wiedzieć o tym, że po ukończeniu studiów trzeba przejść jeszcze kilka kursów, by można było zacząć pracować jako architekt.