Jakie są nieporozumienia z poprawnym liczeniem kosztów ogrzewania i z czego biorą się te problemy?
Trudności z rozliczeniem kosztów ogrzewania za pomocą podzielników zdarzają się dość często. To różne problemy, najczęściej natomiast chodzi o działanie lokatorów, zbyt wielkim oszczędzaniem, kombinowaniem, czasami może to też być nadmierne zużycie ciepła. Pomimo, że podzielniki kosztów ciepła są w użyciu już bardzo długo, to ich użytkowanie sprawia trudności, jakie prowokują nieporozumienia pomiędzy administratorami a właścicielami lokali, w których są te urządzenia. Co warto wiedzieć na ten temat?

Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie wyznaczanie indywidualnych kosztów ogrzewania lokali w danej lokalizacji, w jakiej mieszka wiele rodzin definiuje artykuł 45 a ust.9 ustawy Prawo energetyczne. Regulacja ta określa wybór takiej metody rozliczania, jaka zapewnia określanie opłat w sposób odpowiedni zużyciu ciepła na ogrzewanie. W sumie to podzielniki (sprawdź to koniecznie) kosztów grzania rejestrują ciep bmeters.pl/pl/hydroclima_rfm/48/e jest to jednakże równoznaczne z ilością ciepła, jaka jest konieczna, aby ogrzać takie mieszkanie.
Ciepło dostarczone do budynku przez sieć miejską, które koszty trzeba rozdzielić, dochodzi 3 drogami: przez grzejniki, z sąsiednich lokali i piony grzewcze. Najmniej zawiłe zdefiniowanie takiej ilości to wymóg dodatkowego pomiaru temperatury wewnątrz mieszkania. W momencie zastosowania do podziału kosztów ogrzewania podzielników, możemy zdefiniować tylko ilość energii z grzejników. Natomiast, 2 pozostałe źródła energii (wspomniane sąsiednie lokale i ciepło z pionów) nie jest uwzględniane.

Author: Thomas Kohler
Source: http://www.flickr.com