Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakie są rodzaje kuwet oraz przez kogo i do jakiego celu mogłyby zostać wykorzystywane?

  • Posted on: 4 February 2019
  • By: addmean
Czy wiesz, że fotografowie, którzy nadal stosują dawne metody do wywoływania robionych przez siebie fotografii stosują specjalne miski? Są one odporne na działanie chemikaliów, wykonane zazwyczaj z tworzyw sztucznych oraz napełniane wodą płuczącą.
mieszkanie - odbitka
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


towary
Author: DiamondBack Truck Covers
Source: http://www.flickr.com


Są to małe prostokątne naczynia, jakie często mają dosyć niskie ściany, co ułatwia umieszczanie różnorodnych materiałów fotograficznych w formie arkusza. Są nimi np. zdjęcia albo błony. Takie kuwety produkowane są w różnorodnych rozmiarach, co pozwala fotografikowi zmniejszyć zużycie drogich chemikaliów, ponieważ dobiera on rozmiar tego typu kuwety do wymiaru opracowywanego właśnie zdjęcia. Naczynia te często także mają tak zwane prążkowane dno, co może ułatwić dostęp chemikaliów do całej płaszczyzny zdjęcia. Warto także dodać, że są miski zawierające taką samą nazwę, ale są stosowane w całkiem odmiennych branżach, np. w laboratoriach chemicznych czy w hodowli zwierząt domowych do załatwiania ich potrzeb.


Taki rodzaj kuwety może posiadać także obudowę, dzięki jakiej przynosi na myśl nieco nieduży domek. Górna część takiej kuwety ma otwór, przez jaki zwierzątko może do niej się dostać.

Jeżeli sądzisz, że ten artykuł jest warty zainteresowania, to co stwierdzisz, gdy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła?. Zwyczajnie kliknij tu i zobacz.

W przypadku takich kuwet wypełnia się je piachem lub odpowiednim żwirkiem. Małe ścianki naczynia ułatwiają nie tylko wchodzenie zwierzęciu do środka, lecz też posiadaczowi wymianę przykładowo żwirku.
Należałoby również dodać, że przykładowo w motoryzacji istnieje plastikowy pojemnik służący do przechowywania różnych małych elementów, np. śrubek czy też nakrętek, jaki też nazywany jest potocznie kuwetą.