Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakie są typy ogrodzeń i bram używane w dzisiejszych czasach w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Po wybudowaniu swojego wymarzonego domu powinno się pomyśleć o ogrodzeniu, w naszym kraju jest to zwyczaj z wielu powodów często praktykowany. Dobrze dobrane i zrobione ogrodzenie nie tylko zapewni bezpieczeństwo i odgrodzi od wścibskich sąsiadów, lecz również stanowić może element ozdobny. Ogrodzenie w naszych czasach spełnia także inne role, na przykład takie jak ochrona przed hałasem, powinno być więc odpowiednio trwałe i należycie wykonane, ale także zwyczajnie ładne.


Obecnie nie powinno być żadnych problemów z wyborem ogrodzenia które będzie spełniać te wszystkie założenia, gdyż ich wybór jest ogromny. Można odwiedzić dział bramy i ogrodzenia Warszawa w jednym w znajdujących się w pobliżu sklepów z artykułami budowlanymi, można też zrobić projekt i wszystko zamówić w jednej z wielu firm specjalizujących się w realizacji takich prac. Do wyboru jest kilka różnych typów materiałów, przykładowo takich jak stal, beton, kamień albo drewno, a także ogromna ilość wzorów. Decydując się na rodzaj materiału i stylistykę powinno się uwzględnić charakter pozostałej części zabudowań, tak żeby całość tworzyła jednolitą kompozycję.

Jednym z ważniejszych elementów ogrodzenia jest brama, przez nią właśnie da się wjechać samochodem na posesję. Bramy wjazdowe w Warszawie robi się najczęściej na przeciw garażu albo wiaty, dzięki czemu będzie łatwiejsze wjeżdżanie i wyjeżdżanie.
brama garażowa
Author: Normstahl
Source: Normstahl
Tu także można wybrać spośród paru ich rodzajów, rzecz jasna pamiętając o współgraniu z pozostałą częścią ogrodzenia i stylem domu. Rodzaj zastosowanej bramy często zależy od miejsca, które jest dostępne, tak aby jej użytkowanie zwyczajnie było wygodne. Na wąskich działkach często spotykane są modele przesuwne, które można otworzyć przez przesunięcie skrzydła wzdłuż jednej ze ścian ogrodzenia (informacje na temat: http://www.bramkor.pl/bramy-drzwi-rampy).

Drugim typem bram wjazdowych są bramy rozwierane, wymagające odpowiedniej szerokości podwórka, żeby dało się je otworzyć. Większość budowanych dzisiaj bram ma system otwierania, dzięki niemu można będzie otworzyć bramę bez konieczności wysiadania z auta.