Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakie zawory regulacyjne powinno się nabyć na budowę swojego domu?

  • Posted on: 4 June 2022
  • By: addmean
Jeżeli musisz przeprowadzić remont w swoim mieszkaniu, wtedy bez wątpliwości powinna zainteresować Cię sprawa budowy sieci wodociągowej. Kiedy bowiem wgryziesz się w temat, okaże się, że liczba zaworów dostępnych na rynku jest naprawdę wielka. Jeśli chcesz wiedzieć, co dzieje się w Twoim domu i jak działać w razie jakiejś niedużej awarii, wtedy bez wątpienia powinieneś nieco powiększyć swoją wiedzę na temat poszczególnych rodzajów zaworów. Na początek chcemy Ci opisać zawory przelotowe, które bez wątpliwości są najbardziej znane.


budowa domu
Author: Marttin Pettit
Source: http://www.flickr.com
Takiego rodzaju zawory niewątpliwie masz w swoim domu w wielu różnych miejscach. Kiedy wnikliwie się przyjrzysz, możesz znaleźćzawór przelotowy dla przykładu w kuchni – tam zwykle służy do regulowania dopływu gazu do palników. Jeśli w łazience masz wodę podgrzewaną gazem, tam także zdecydowanie będziesz mógł znaleźć tego typu zawór. Na dodatek zawory przelotowe (zawory na gaz) są wszędzie tam, gdzie istnieje dopływ wody – na przykład do toalety. Do czego służy zawór przelotowy? Ten zawór bez wątpliwości przydaje się do kontrolowania ciśnienia w rurach. Jeżeli ciśnienie jest zbyt wysokiej lub zbyt niskie, wówczas wystarczy lekko odkręcić lub przykręcić zawór – dzięki temu będziesz w stanie regulować ciśnienie w rurach.


Kiedy natomiast przydarzy Ci się nieduża awaria, której nie będziesz w stanie sam usunąć, wtedy niewątpliwie powinieneś przede wszystkim zakręcić dopływ gazu za pomocą właśnie tego zaworu. To świetny sposób na to, aby nie dopuścić do dużej awarii i zabezpieczyć dom do czasu przyjazdu mechaników. Podobną funkcję jak zawory przelotowe spełniają również zawory regulacyjne (szczelne zawory) – wprawdzie za ich pośrednictwem nie da się całkowicie odciąć dopływu wody, jednakże swobodnie można kontrolować stan ciśnienia w rurach. Jeżeli jest zbyt duże lub zbyt niskie, wówczas wystarczy lekko zakręcić lub odkręcić zawór.

Wejdź na ten odnośnik oraz przeczytaj więcej szczegółów w witrynie (http://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow) - te materiały powiększą Twą wiedzę na poruszany w omawianym tekście problem.

Oprócz tego w domu możesz spotkać również zawory przełączające, które są trochę bardziej zaawansowane – jeżeli skorzystasz z takiego zaworu, wtedy możesz zmienić kompletnie bieg wody w rurach. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, jak to prawidłowo zrobić, kategorycznie lepiej będzie nie zakręcać tego zaworu.