Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju innowacyjne podłogi zapewniają dobrą izolację cieplną?

  • Posted on: 26 November 2020
  • By: addmean
Przy budowie budynku, prawdopodobnie będziesz zmuszony wybrać, z jakich surowców miałaby być wykonana podłoga w poszczególnych pomieszczeniach. W składach budowlanych można zakupić surowce wykonane z kamienia, z drewna lub ceramiczne.
Poznań
Author: CORTINA
Source: CORTINA


Sufit
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.


Wszystkie mają swe wady i zalety. W tym artykule przyjrzymy się takiej sprawie.


W odróżnieniu od podłóg (zobacz wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe wolplan) kamiennych, które są naturalnie dosyć ciężkie, podłogi drewniane albo ceramiczne można stosować na każdej kondygnacji.

Kiedy przekonasz się, że omawiany w tym miejscu wpis jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej informacji tego typu materiałów.

Tak terakota, jak i dla przykładu panele podłogowe są relatywnie lekkie i mogłyby zostać ułożone chociażby na pierwszym lub wyższym piętrze. Jeśli wybierzemy typowe z pozoru panele, to musimy zostać gotowi na to, że nie są już one aktualnie tanią imitacją posadzek. Obecnie laminowane rozwiązania są niezwykle nowoczesną opcją dla tradycyjnych rozwiązań. Mogą one zaskakiwać wzorami oraz jakością wykonania, która dorównuje posadzkom. Dlatego też nie trzeba się dziwić, że ceny posadzek laminowanych mogą nawet być większe koszt swych poprzedników. W tego typu sytuacjach fakt, że są bardzo popularne nie powinien być już szokujący.


Wierzchnia powłoka takich posadzek jest odporna na ścieranie, poplamienia, a obecna w nich płyta nośna jest odporna na jakiekolwiek zniekształcenia. Producenci takiej laminowanej podłogi, dają na nią bardzo długą, a nawet dożywotnią gwarancję.
Oczywiście w różnych pomieszczeniach można by położyć przeróżne rodzaje podłogi. Te wykonane z drewna można by użyć także w jadalni, ale trzeba wtedy wybrać pierwszy gatunek drewna, które musi być w jednolitym kolorze.