Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju materiały są najlepsze na podłogę - panele czy parkiet? Jaki materiał wybrać? Jaki będzie najlepszy?

  • Posted on: 2 January 2020
  • By: addmean
Kiedy pragniemy stworzyć najbardziej trwałą podłogę w mieszkaniu może pojawić się bardzo istotny dylemat: parkiet czy panele? Co będzie lepsze? Jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada swoje zalety oraz wady, szczególnie w odniesieniu do tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć.

Chciałbyś dowiedzieć się czy parkiet z deski dębowej jest trwały? Od razu naciśnij tutaj! Gwarantujemy wyczerpujące informacje

parkiet
Author: www.podlogi-kopp.pl
Source: www.podlogi-kopp.pl
Parkiet jest tworzony z twardych rodzajów drewna, jak np. parkiet dębowy. Mogą to być także inne gatunki, takiego rodzaju buk, klon albo gatunki egzotyczne. To po prostu lite deszczułki w wyprofilowanym, dość często, na wzdłużnych i najważniejszych krawędziach fryzem połączone na zasadzie tzw. wpust-wypust. Wielkość deszczułki jest faktycznie zależna od rodzaju parkietu. Parkiety jesteśmy w stanie wytwarzać też jako płyty oklejane, w których wierzchnią warstwą jest drewno (zobacz jesion drewno schody) odporne na ścieranie. Pod nim znajduje się sklejona z kilku warstw płyta z drewna iglastego albo inny gatunek płyty drewnopochodnej.

Do wyboru jest faktycznie bardzo dużo rodzajów i wzorów parkietu. Jest to faktycznie popularny i ceniony, zwłaszcza ze względu na swoją solidność, typ parkietu. Co niezbędne, odpowiednio konserwowany może służyć przynajmniej kilkadziesiąt lat. Najbardziej znane rodzaje to model klasyczny i lamelowy. Ten pierwszy jest z litego drewna o grubości do 22 milimetrów. Klepki są łączone na piórko i wpust, możemy ułożyć różne wzory, jednocześnie parkiet możemy wielokrotnie odnawiać.


parkiet
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Drugi rodzaj - lamelowy, co oznacza, że jest bez pióra i wpustu, z litego drewna o grubości do dziesięć milimetrów, jest bardzo często polecany podczas ogrzewania podłogowego. Panele są bardzo szybkie w montażu, gdyż nawet jesteśmy w stanie układać je samodzielnie. Brak jest także konieczności wykańczania, ponieważ wszystkie panele są bardzo często wykończone fabrycznie. Panele drewniane łączą w sobie najlepsze walory litego drewna z solidnością oraz funkcjonalnością paneli. Zbudowane są z trzech warstw.

Wierzchnia warstwa jest bardzo często wykonana z twardego drewna drzew liściastych, zaś to drewno pokryte jest oryginalnie kilkoma warstwami lakieru. Laminowane panele, podobnie jak drewniane, są złożone z trzech warstw. Górna, czyli użytkowa oraz dekoracyjna, zrobiona jest z laminatu albo papieru dekoracyjnego.

Dziś prezentujemy taki materiał - jeżeli jest on przydatny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule. Sprawdź, może to także wyda Ci się interesujące.

Laminat wierzchniej warstwy może być także pokryty warstwą żywicy melaminowej, która zwiększa wytrzymałość na działania wody i zabezpiecza przed ścieraniem. Pamiętajmy, że niezależnie, w co zainwestujemy zawsze dobrze korzystać z trwałych i wytrzymałych materiałów, jak deska dębowa.