Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju pokrycie dachu wybrać?

  • Posted on: 20 January 2020
  • By: addmean
Klasyczna dachówka, obicie bitumiczne czy też blachodachówka? Na dachu możemy również ułożyć papę czy też widywaną onegdaj na wsiach strzechę.


Jaki typ dachu, takie pokrycie.


izokliny
Author: daryl_mitchell
Source: http://www.flickr.com


Ową wytyczną powinniśmy się kierować przy wyborze surowca na pokrycie dachowe. Istotny jest kształt dachu i konstrukcja więźby. Gdy zastanawiamy się nad materiałem na pokrycie dachu w fazie projektowania domu, nasz wybór nie będzie niczym ograniczony. Niektóre surowce nadadzą się lepiej na dachy spadziste aniżeli na płaskie, zaś dla pewnych trzeba opracować mocniejszą konstrukcję więźby dachowej. Kiedy natomiast przeprowadzamy remont dawnego pokrycia bez wymiany bądź wzmacniania więźby dachowej, jesteśmy ograniczeni konstrukcyjnymi warunkami, które częstokroć nie pozwalają na użycie dowolnych materiałów.


Dachówki bitumiczne ułożone na dachach przypominają płaskie tradycyjne dachówki, są jednak od nich dużo lżejsze, a pokrycie z nich jest znacznie łatwiejsze do ułożenia. Dachówki bitumiczne, nazywane również gontami bitumicznymi, są mięciutkie, łatwo je krzywić oraz skracać, możemy je zatem układać na bardzo skomplikowanych, łamanych dachach o różnym nachyleniu. Papa .

Czy komentarze ze strony były aż tak inspirujące, że masz ochotę napisać swój? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna radość.

Pokrywa się nią zwykle dachy płaskie. Stosuje się ją także jako izolację przeciwwilgociową dachów zielonych a także do wstępnego pokrycia spadzistych dachów. Są papy krycia wierzchniego jak też podkładowe.

Ciekawe informacje na opisywany wątek poczytaj również pod tym linkiem. Jest tam wiele ciekawych informacji, które okażą się niesamowicie wciągające.

Trójkątne izokliny stosowane są w narożach budowli przed montażem termozgrzewalnej papy.
Do pokrywania dachów możemy także wykorzystać blachy o rozmaicie profilowanej nawierzchni: płaskie czy też dachówkowe. Blachy sprzedawane bywają w arkuszach bądź taśmach.