Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju rolę pełni stal w konstruowaniu hal? Czym są badania NDT?

  • Posted on: 3 December 2019
  • By: addmean
Duże hale przemysłowe, albo magazyny z reguły są stawiane z wykorzystaniem dobrej jakości oraz wytrzymałej stali, która utrzyma potężną konstrukcję takiego budynku w ryzach.
Właśnie na takiej stali opiera się ogromny ciężar hali, jaka powinna znosić bardzo duże przeciążenia.


elewacje
Author: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Source: http://www.flickr.com


Poszczególne elementy tego typu hal są najczęściej projektowane indywidualnie pod konkretne zamówienie. Z tego względu wielkość wykonanych ze stali elementów konstrukcji może się dość pomiędzy sobą różnić. Następnie jakość takich elementów jest testowana na miejscu już po samym ich wykonaniu. Jeśli wszystko jest w porządku to przewozi się ją na plac budowy oraz montuje na swoich miejscach.

Jeżeli ta kwestia Cię ciekawi, to masz możliwość uzyskać podobne dane na podnoszone zagadnienie. Po to odwiedź serwis www odwierty dolne źródło Katowice.

Taki montaż konstrukcji stalowych to spore wyzwanie. Dlatego zajmują się tym fachowe firmy, jakie mają doświadczenie i sprzęt ciężki, jaki pozwoli przeprowadzić całą pracę bardzo sprawnie.


migawka - dom
Author: Hugh Llewelyn
Source: http://www.flickr.com


Na postawionych konstrukcjach robi się testy wytrzymałościowe. Przykładem mogą być badania NDT, czyli nieniszczące, które pozwalają oceniać stan konstrukcji bez naruszania jej. Sprawdzić można między innymi wytrzymałość, jakość wykonania, oraz bezpieczeństwo użytkowania tego typu miejsca. Podczas tego typu badań wykorzystywanych jest wiele metod, które powodują, że użyta próbka materiału nie ulega zniszczeniu. Należą do nich na przykład badania wizualne, w czasie jakich oglądamy przekrój wyrobów złożonych.
Wykorzystywane są również badania ultradźwiękowe, które mają wskazać przykładowo nieciągłości konstrukcyjne surowców. Tego typu badania są z reguły wykonywane też na konstrukcjach, które już stoją długo oraz są użytkowane długi czas.

Na pewno zaciekawi Cię nasza strona www (www.c-l.pl/utwardzacze-zywic/), wyszukasz w tamtym miejscu sporo zajmujących wiadomości. Miej na uwadze, że jest stale aktualizowana.

Ich stan wszak powinno się monitorować.