Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju zastosowanie mają tzw. stopnie blokowe i w jakim miejscu się je wykorzystuje?

  • Posted on: 5 March 2022
  • By: addmean
W wielu domach jednorodzinnych mamy balkony. Są one zbudowane albo z przygotowanych stopni blokowych bądź to z wylanego betonu. Taki balkon może służyć nam przykładowo w lecie do urządzania spotkań ze znajomymi lub np. grilla.


Granitowe stopnie blokowe są stosowane przeważnie w aranżacjach ogrodów.


Często mają swe zastosowanie w konstrukcji schodków ogrodowych lub zewnętrznych. Za sprawą takich stopni można zniwelować różne poziomy płaszczyzny na nieruchomości. Podstawową zaletą stopni blokowych jest ich prostota montowania. Jeśli interesują Cię stopnie blokowe Strzegom to miasto, w jakim są one wytwarzane. W zależności od nadanego kształtu, wyróżniamy stopnie blokowe proste lub łukowe. Te pierwsze mają kształt prostopadłościanu albo wielościanu. Można również wykonać stopnie według życzenia klienta pod wymogiem dokładnego zwymiarowania elementów.
wiedza
Author: Ross Huggett
Source: http://www.flickr.com


Oferowane stopnie blokowe są produktem ekologicznym oraz są wytwarzane z wysokiej jakości granitu strzegomskiego.

Nasz artykuł, który na tej stronie publikujemy, jest niezwykle zajmujący, ale warto oprócz tego przejrzeć pokrewne treści - więcej pod tym linkiem (http://wkg.pl/o-nas/grupa-wkg/struktura/).

W porównaniu do różnych surowców, wybudowanie schodków z granitowych stopni blokowych jest szybkie oraz proste. Przez wzgląd na właściwości naturalnego granitu pod wspomnianymi elementami konstrukcyjnymi nie trzeba wykonywać osłony termicznej czy betonowej struktury. Dodatkowo wierzch schodków wykonanych ze stopni blokowych nie powinien zostać wykończony jakimikolwiek materiałami. Takie stopnie blokowe świetnie spiszą się w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu.


Schody wyprodukowane z granitu nie wymagają zabezpieczenia, są niezwykle wytrzymałe na warunki atmosferyczne, nie odbarwiają się i nie mają tendencji do pękania na mrozie. Przez to stopnie blokowe są produktem na lata.