Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakiego typu agregat prądotwórczy rzeczywiście warto zakupić? Na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę?

  • Posted on: 8 September 2021
  • By: addmean
Coraz częściej możemy być świadkami awarii sieci energetycznej, ten problem może spotkać całkiem sporo osób. Tym częściej taki problem jest ważny w czasie zimy, wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że zabraknie nam zasilania. W wielu domach zwiastuje to spore kłopoty, to znaczy brak ogrzewania, a przy dość niskiej temperaturze poza domem, może być trudno wytrzymać. Z tego względu coraz większa ilość ludzi rozważa kupienie zapasowego źródła zasilania. Tego typu źródłem jest agregat wytwarzający prąd. W jaki sposób kupić właściwy model?


Podczas kupna takiego sprzętu należy pomyśleć nad kilkoma kwestiami. Podstawowa mówi o tym, jakiego typu urządzenia planujemy podłączyć do naszego agregatu. Odbiorniki można podzielić pod kątem zasilania, którego potrzebują. Mamy w związku z tym agregaty prądotwórcze jednofazowe jak i trójfazowe. Odbiorniki jednofazowe potrzebują napięcia 1~230 V.

Po znacznie więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (http://www.docieplenia-sklep.pl/75-farby) tęstronę www. Nie wahaj się - poszerz wiedzę na temat omówiony w artykule.

To urządzenia o niewielkiej mocy, dlatego często w tej kwestii mówi się o rzeczach wliczanych w grono sprzętów AGD, silnikach elektrycznych jednofazowych. Zapoznaj się z ofertą agregatów prądotwórczych.
agregat
Author: Honda
Source: Honda


Odbiorniki trójfazowe charakteryzują się dużą mocą, czyli obejmują takie urządzenia jak kuchnie AGD trójfazowe oraz ogrzewanie elektryczne. Agregaty jednofazowe są idealne dla tych użytkowników, którzy nie chcą zasilać za ich pomocą urządzeń trójfazowych. W takiej sytuacji rekomendowane jest stosowanie również dodatkowego przewymiarowania. Zapotrzebowanie sprzętów rezystancyjnych na moc musi wynosić chociaż 1,2 więcej od mocy znamionowej konkretnego sprzętu. Podczas gdy dla urządzeń indukcyjnych agregat agregaty prądotwórcze opole musi posiadać zapotrzebowanie mocy chociażby trzy razy większe od mocy znamionowej urządzenia. Czytaj więcej o agregatach na stronie firmy Kruzer.


Dlaczego tak jest? Przyczyną takiego stanu rzeczy są prądy rozruchowe konkretnych sprzętów, na przykład moc potrzebna podczas uruchamiania silnia elektrycznego jest w stanie być dwa jak nie cztery razy większa, niż jego zapotrzebowanie na moc podczas normalnej pracy. Jeżeli nabywamy agregat trójfazowy to właściwie kupujemy aparat o uniwersalnym charakterze, ponieważ możemy do niego podłączyć jednocześnie urządzenia jednofazowe, jak i trójfazowe, a to dlatego, że mamy komplet gniazd - trójfazowych jak i jednofazowych.