Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakiego typu dobierać rolety do naszego mieszkania? Jakie są rodzaje rolet, które najlepiej wybrać?

  • Posted on: 3 August 2022
  • By: addmean
Rolety mogą stać się bardzo modną i ciekawą alternatywą dla bardziej tradycyjnych metod, czyli firanek i zasłon. Tego typu dekoracja okna jest idealna do wielu miejsc - do salonu i kuchni, ale i pokoju dziecięcego. Rolety bardzo skutecznie zatrzymują promienie słoneczne, to powoduje więc, iż we wnętrzach jest ciemniej i chłodniej. Tego typu dekoracja okna nie osłania jednakże przed ciepłem słonecznym, tak solidnie jak rolety zewnętrzne czy markizy. Rolety bardzo często powodują jedynie częściowe zacienienie, a jedynie niektóre z nich są w stanie zagwarantować całkowite zaciemnienie wnętrza.


Rolety do pokoju dziecka
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner
Wytwarzane są z różnorakich tkanin, jak jedwabne, bawełniane, poliestrowe czy z włókna szklanego. Dekoracja okna w postaci rolet jest w stanie nadać wnętrzu nowy charakter i odmienić jego styl. Dobrze jednakowoż przemyśleć jaką funkcję ma pełnić nasza roleta, czy to ma być jedynie dekoracja okna, a może chronić ma przed promieniami słonecznymi.
Najbardziej właściwym rozwiązaniem mamy do czynienia w takiej sytuacji, kiedy dana roleta łączy obie te funkcje. Rolety standardowe, mogą to być rolety do salonu, lecz również rolety dziecięce, wykonuje się z impregnowanego poliestru. Sprawdźcie naszą propozycję: kolorowe zasłony.
Charakteryzuje się on znaczną trwałością, to znaczy, że nie strzępi się, nie wyblaknie, jest jednocześnie zmywalny, to sprawia, iż łatwiej jest go zachować w czystości. Tkanina jest zrolowana na wałku ze sprężyną, jaki jest ukryty w aluminiowej listwie w górnej partii okna. W wielkiej ilości modelów ruch rolety odbywa się po bocznych prowadnicach. Pozwalają one na płynny ruch rolety, ale również ustawienie je w dowolnym miejscu.Jedynie w najbardziej prostych modelach nie ma prowadnic, natomiast roletę jesteśmy w stanie zatrzymać w paru pozycjach przy pomocy haczyków zaczepianych o zaczepy, jakie są zamontowane do boków ościeżnicy.


Zaciemniające rolety tworzy się także z poliestru, lecz jedną ze stron pokrywa się srebrną lub białą powłoką, która odbija światło oraz promieniowanie cieplne.
Dzięki temu roleta, nawet jasna, zapewnia całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Identycznie jak w standardowych, rolety poruszają się po prowadnicach.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu artykuł, poznaj dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (http://mtproject.pl/inwestycja/wilkszyn/), znajdziesz tutaj analogiczne informacje.

Mogą mieć również jeszcze wmontowaną w prowadnicę uszczelkę, która zapobiegnie przenikaniu promieni słonecznych do wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest też roleta podwójna, to oznacza, iż do ochrony przed słońcem służy część rolety z materiału transparentnego, do zaciemnienia pomieszczenia musimy rozwinąć drugą, która nie będzie przepuszczać światła.