Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakiego typu pozwoleń potrzeba, aby zbudować wiatę? Jakie przepisy to warunkują, o czym trzeba pamiętać?

  • Posted on: 2 January 2020
  • By: addmean
Czy do zbudowania wiaty musimy stosować te same regulacje, które są obowiązujące dla budynków gospodarczych? Warunkuje to rozporządzenie Ministra Infrastruktury dotyczące warunków technicznych, jakim muszą podlegać budynki i ich położenie? Przy tym interesujące jest jaka tak naprawdę musi byś cała powierzchnia wiaty, jaka odległość od płotu działki, oraz czy taka sama jak dla budynków posiadających ściany?

Warunki wybudowania wiaty określa prawo budowlane. Każda osoba, która chce wybudować wiatę jako osobno stojącą budowlę, która nie będzie budynkiem, to znaczy nie jest trwale związana z gruntem powinien mieć świadomość, że na budowę wiaty w rozumieniu prawa budowlanego nie potrzeba pozwolenia na budowę.
budowa wiaty
Author: ABRE EVOLUTION
Source: http://www.flickr.com/photos/arbre_evolution/3837878801/
Jeśli chodzi o wielkość, to maksymalna powierzchnia budynku wynosi 25 mkw, zaś całkowita liczba wolno rozmieszczonych parterowych zabudowań gospodarczych, czyli również wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 mkw powierzchni działki.

Znajdujące się w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę schody jesionowe cena, na której przeczytasz podobne kwestie.

Budowa wiaty wymaga pozwolenia od właściwego organu, to znaczy starostwa. W tym celu powinno się złożyć zgłoszenie jak i załączniki. Musi to być świadczenie zgłaszającego o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością w celach budowlanych, kopia mapy zasadniczej, na której zaznaczona będzie lokalizacja planowanej inwestycji,
działka rekreacyjna
Author: Metrohouse & Partnerzy S.A.
Source: Metrohouse & Partnerzy S.A.
jak również szkic oraz parametry techniczne mającego powstać obiektu budowlanego. Inną sprawą jest, w jaki sposób taka wiata będzie się przedstawiać, jeśli chcielibyśmy, by była naprawdę estetyczna musimy skorzystać z usług dobrej firmy, na przykład wiaty drewniane Wrocław.

Jeśli nie wiesz, w którym miejscu odnaleźć potrzebne Ci informacje, to kliknij ten odsyłacz. Szczerze zalecam ten serwis (http://www.effector.com.pl/pl/listwy-wykonczeniowe/) każdemu, kto chce mieć nietuzinkowe źródło informacji.

Przydatna strona, warto zajrzeć: polecane wiaty drewniane Wrocław.Zgłoszenia powinno się dokonywać przed terminem zaplanowanego rozpoczęcia robót budowlanych, a pracę już można rozpocząć jeśli w czasie trzydziestu dni od daty zgłoszenia odpowiedni organ nie wniesie sprzeciwu. Oznacza to, iż jest to wniosek właściwie o milczącym zaakceptowaniem, czyli jak organ nie wyraża sprzeciwu to mamy zielone światło do rozpoczęcia robót na budowie. Tak jak jednak wspomnieliśmy zastanawiając się nad wiatą należy koniecznie pamiętać, by kupić coś naprawdę trwałego, od zaufanej firmy, gdyż sami można zrobić to to nieumiejętnie, użyć niewłaściwych surowców jak sklejka. Znacznie więcej informacji znajdziesz na tej stronie jaka sklejka będzie najlepsza.