Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakiego typu urządzenia i maszyny są obecnie używane przy budowie dróg.

  • Posted on: 14 May 2020
  • By: addmean
Budowa nowej drogi wiąże się z koniecznością wykonania wielu różnych robót. Oczywiście wszystko zaczyna się na kartce papieru, gdzie architekci i projektanci wyznaczają dokładną trasę, projektują wszystkie mosty i przejazdy, a także ustalają dokładnie, z jakich materiałów ulica będzie zbudowana.
Następnym etapem będzie wytyczenie przebiegu nowej trasy w terenie. Już na tym etapie często zachodzi konieczność wykonania sporej ilości prac, czyli powycinania drzew, pozasypywania wszystkich nierówności, a także niekiedy zburzenie budowli. Do tego wszystkiego będą potrzebne odpowiednie maszyny, przy pomocy których wszystko wykona się sprawnie i szybko. Przy pracach związanych z niwelacją i wyrównywaniem terenu najlepiej sprawdzają się spychacze i koparki, i to z reguły w cięższej wersji, przeznaczonej do tego typu prac.
Wiertnice
Author: kees torn
Source: http://www.flickr.com
Maszyny stosowane na budowach są znacznie większe i silniejsze od tych spotykanych na przykład przy niedużych budowach, w takich przypadkach czas odgrywa kluczowe znaczenie i wszystko, co się da, musi być zrobione odpowiednio szybko. samojezdny wóz wiercący

Po wstępnym przygotowaniu obszaru budowy przychodzi pora na zaczęcie właściwych prac. W miejscu, gdzie przebiegała będzie ulica kładzie się następne, zgodne z planem warstwy, a równocześnie wykonuje się szereg prac pomocniczych, niezbędnych do późniejszego dobrego funkcjonowania całej drogi. Na tym etapie dość często używana jest wiertnica, to znaczy przyrząd konieczny do zrobienia otworów w podłożu. Wiertnice mają najczęściej postać wiertła o określonej średnicy, jakie zamontowane jest razem z motorem go kręcącym na specjalnym podeście. Zobacz również: http://www.minemaster.eu/pl/plz wymienionych wyżej sprzętów stosowane są również ciężarówki do wywozu ziemi i kamieni, a także walce i młoty do ugniatania gruntu. Z powodu tego, że każdy przestój jakiejkolwiek maszyny wiązać się może ze sporymi opóźnieniami, to budowlane firmy chcą, żeby producent narzędzi i maszyn budowlanych zagwarantował ich najwyższe parametry.