Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem prowadzić negocjacje z deweloperem przy kupieniu mieszkania?

  • Posted on: 30 April 2021
  • By: addmean
Kupno nowego mieszkania od dewelopera na pewno wiąże się z ogromnymi nakładami pieniężnymi. Naturalnie możemy odkryć zarówno tańsze, jak też droższe mieszkania, niemniej nie ulega wątpliwości, iż na kupno własnego M4 powinniśmy mieć niemało pieniędzy. Jednak przy kupieniu zdołamy spróbować negocjować cenę. Niektórzy deweloperzy są bardziej elastyczni, inni mniej, niemniej zawsze należałoby spróbować negocjacji.

mieszkanie od dewelopera
Source: pixabay.com
W tym artykule podpowiemy, jak można skutecznie prowadzić negocjacje z deweloperem.Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, że mamy pełne prawo do negocjacji ceny. Nie jest to nic zaskakującego w tym i zapewne każdy deweloper spodziewa się, że klient będzie pragnął zbić z ceny. Dodatkowo wszelka obniżka ceny to zarazem pomniejszy kredyt do spłacenia, zaś jak wiadomo przy kredycie liczą się także odsetki. Można więc ogłosić, iż zbijając 20 tysięcy złotych z ceny wyjściowej, zaoszczędzimy dwa razy tyle przy uwzględnieniu kosztów kredytu. (mieszkania wrocław) Powinno się starannie rozeznać sytuację i oszacować, jak wielka jest konkurencja, czy deweloper sprzedał już większość mieszkań, czy w opłacie mieszkania(zobacz malowanie ścian łódź) są także komórki lokatorskie, piwnice i tak dalej. Im więcej informacji zbierzemy o konkretnym mieszkaniu, tym łatwiej będzie nam negocjować cenę. Prawdopodobnie będziemy posiadać większe szanse na obniżkę, jeżeli okaże się, iż deweloper ma jeszcze wiele niesprzedanych mieszkań, natomiast nie jedno albo dwa.

Bardzo interesuje Cię poruszana w tym miejscu kwestia? Jeśli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik i zdobądź pomocne szczegóły (http://infinitex.pl/maty-ceramiczne/)!
nowe mieszkania w budowie
Author: SLAC National Accelerator Laboratory
Source: http://www.flickr.com
Poprawne rozeznanie i dobre przygotowanie to jedna z ważkich podstaw sukcesu. Nie warto pokazywać też zbytniego entuzjazmu. Jeśli deweloper będzie widział, że jesteśmy zachwyceni mieszkaniem, pomyśli, że nabędziemy je bez względu na wszystko. O wiele lepiej dać do zrozumienia, iż na oku mamy jeszcze kilka innych mieszkań, może lepszych, przypuszczalnie tańszych. To spowoduje, iż deweloper zacznie czuć się mniej pewnie oraz będzie bardziej skłonny okroić cenę za nieruchomość. Wskazane jest pamiętać o tych rzeczach oraz poprawnie przygotować się do negocjacji nieruchomości. Dzięki temu być może uda nam się zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.