Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Kabiny prysznicowe dla niepełnosprawnych

  • Posted on: 17 November 2021
  • By: addmean
Trendy w urządzaniu wnętrz odmieniają się właściwie równie szybko co trendy w modzie. Oczywiście, nie oznacza to, że co roku musimy robić remont łazienki, żeby być na topie. Byłoby to po pierwsze wyjątkowo kosztowne, po drugie niezwykle męczące. Prawdopodobnie nikt nie lubi remontów. Można jednakże zaaranżować łazienkę zgodnie z trendami i zostawić sobie opcję zmiany wystroju łatwym sposobem, na przykład zmieniając dekoracyjne akcesoria.

mała łazienka
Author: RAVAK
Source: RAVAK
Tego rodzaju elementy jak płytki ceramiczne, gdy je dobrze wybierzemy nie wyjdą z mody szybko a przy okazji stanowić będą wspaniałą podstawę do podkreślania akcesoriów. Zapamiętajmy tylko, aby być ostrożnym podczas remontu. Delikatnie wnieśmy do łazienki takie urządzenia jak pralka (aby dowiedzieć się więcej, zerknij tu: rekomendowany link) czy stojące szafeczki. Jest ryzyko, iż porysują płytki podczas wnoszenia.

łazienka
Author: Bit Boy
Source: http://www.flickr.com
Kabiny kabiny prysznicowe łódź prysznicowe produkowane są w różnych rozmiarach, bywają szklane lub zrobione z pleksi, zatem każdy znajdzie dla siebie coś ładnego i w stosunkowo niskiej cenie. Oczywiście, należy nastawić się na trochę zamętu i rumoru w trakcie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Doskonała dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika - postawiona bezpośrednio na podłodze - by nie trzeba było podnosić nóg przy wchodzeniu do środka. Aby móc zamontować tego typu kabinę koniecznie jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi (sprawdź wylewka anhydrytowa marka wolplan) - żeby| woda spływała w stronę odpływu, a nie wylewała się na łazienkę. Dobrze jest zlecić remont solidnemu fachowcowi, wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie zrobione na świetnym poziomie.

Ostatni problem pojawia się w dylemacie – wanny czy kabiny prysznicowe? Każdy wie, że prysznic to oszczędność miejsca i wody. Ale wygodna wanna również wykazuje całą masę plusów, a najwięcej, gdy wychowujemy dzieci. No kto nie chciałby się rozłożyć w gorącej kąpieli z książką po całym dniu harówki… Interesujące są wanny narożne, wypierające podstawowe proste.To niestety twoja, prywatna decyzja. Wybór może zależeć od charakteru pozostałych części domu, lecz możliwe jest też postawienie na ekstrawaganckie wymieszanie stylów. Przekonaj się sam: pokój dzienny i kuchnia zaprojektowane w minimalistycznej formie, z dominacją stali, bieli i szkła, a toalety i łazienki zaprojektowane jako przytulne pomieszczenia z użyciem ciepłych kolorów, miękkości i opływowych krawędzi. Dobrą propozycją jest także pośrednia droga, to znaczy wyposażenie łazienki w na raz praktycznym jak i estetycznym stylu retro. Dlaczego by nie kupić sobie mosiężnej umywalki, pasującej baterii łazienkowej (baterie łazienkowe firmy Teka w serwisie i ogólnej armatury w stylu rodem z sprzed dwóch stuleci? Wierzcie mi na słowo, bidety też potrafią być małym dziełem sztuki…

Trzeba pomyśleć nad tym rozwiązaniem, gdy któryś z naszych bliskich ma kłopot, by poradzić sobie z używaniem wanny. Oczywiście, przebudowa wiąże się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest ważne i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy przed szkodą i nie dopuśćmy do tego, by wydarzył się jakiś wypadek. Jeśli mądrze to rozplanujemy, to uda nam się zmieścić w kwocie, jaka nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.