Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Kiedy chcesz zagwarantować swoim urządzeniom najlepsze warunki pracy, zadbaj o właściwy smar

  • Posted on: 27 April 2022
  • By: addmean
Dla efektywnej i wysokojakościowej pracy istotne okazuje się zachowanie maszyn w optymalnej kondycji, regularna konserwacja oraz dbanie o elementy, które są najbardziej narażone na awarie, korozję i działanie czynników zewnętrznych. W przypadku wszystkich układów zawierających łożyska, gwinty bądź łańcuchy istotne okazuje się smarowanie.

maszyny
Author: Lanà
Source: http://www.flickr.com
Smarowanie pomaga ograniczyć zużycie i zapewnia ochronę

Podstawowym celem stosowania środków smarujących jest zabezpieczanie poszczególnych elementów przed eksploatacją, zabrudzeniem zanieczyszczeniami, które mogą wywołać wadliwe działanie lub uszkodzenia, jak także przed korozją. W pewnych sytuacjach smar pomaga także odprowadzić nadmiar ciepła. Staje się to w szczególności ważne, jeśli praca aparatu toczy się w warunkach wybitnie trudnych, czyli chociażby przy skrajnych temperaturach lub w nieprzychylnym środowisku.

W trudnych warunkach zdecyduj się na smar świetnej jakości

Gdy praca sprzętu albo jego elementu przebiega w bardzo ciężkich warunkach, należy zrezygnować z preparatów konwencjonalnych i zdecydować się na smar (sprawdź) o odpowiednio opracowanej recepturze, jak choćby molykote.

części
Author: Umberto Brayj
Source: http://www.flickr.com
W gamie produktów tej marki są wysokiej klasy preparaty, jakie wspaniale spisują się w okolicznościach pracy w wysokim ciśnieniu, w niezwykle wysokich lub minusowych temperaturach, jak też w trudnych chemicznych środowiskach. Receptura takich smarów opiera się na olejach mineralnych, syntetycznych i silikonowych, a w pewnych wypadkach urozmaicona jest odpowiednimi składnikami, jak choćby dwusiarczek molibdenu. Zobacz również:


Kup smarsmar (www.arapneumatik.pl/k-196-smarownice-naolejacze-sprezonego-powietrza-parker-origa) na miarę swoich potrzeb

W ofercie firmy Molykote znajdują się artykuły dobre dla licznych elementów sprzętów oraz urządzeń. Wśród nich znajdują się wysokiej jakości pasty do gwintów, smary łożyskowe i smary do łańcuchów i przekładni. W asortymencie nie brakuje też smarów, które mogą być stosowane w urządzeniach przeznaczonych do produkcji żywności oraz smarów do elementów plastikowych. Propozycja przedsiębiorstwa wciąż bywa poszerzana i ulepszana, przez co jej produkty mogą usatysfakcjonować najbardziej wymagającego nabywcę.