Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Kilka informacji na temat mieszkaniowego rynku w stolicy, porównanie cen i atrakcyjności mieszkań

  • Posted on: 21 August 2021
  • By: addmean
Warszawa jako stolica i największa miejscowość w naszym kraju ma też bardzo rozbudowany rynek mieszkań. Ilość stałych mieszkańców już dawno przekroczyła milion, a oprócz tego w mieście zamieszkuje następne kilkaset tysięcy pracowników oraz studentów, więc i zapotrzebowanie na mieszkania jest bardzo duże. Widać to zresztą doskonale po ilości inwestycji, które są bez przerwy realizowane, a także po tym, jak prezentują się nowe osiedla.
warszawa
Source: flickr.com
Porównując ceny za mieszkania w różnych miastach okazuje się, że to właśnie w Warszawie mają one najwyższy poziom. Jest to związane z kilkoma rzeczami. Przede wszystkim same inwestycje w Warszawie są dużo kosztowniejsze niż w innych rejonach kraju. Ceny za ziemię w dobrych lokalizacjach osiągają bardzo wysokie kwoty, a przecież dochodzi do tego jeszcze zapłacenie robiącym przy inwestycji ludziom. Wszystko to plus duży popyt na nowe lokale powoduje, że póki co ceny trzymają bardzo wysoki poziom. I wszystko będzie wskazywać na to, że przez najbliższe lata tak będzie, bo pozostałe duże miejscowości raczej na razie nie chcą doganiać Warszawy. Jednak powiedzenie, że Warszawa jest drogim miastem jeśli chodzi o mieszkania, to raczej ogólna wiadomość. A w rzeczywistości rynek warszawskich nieruchomości jest bardzo zróżnicowany, pewnie także z tej przyczyny, że obejmuje naprawdę ogromny teren.

Czy omawiany wątek Cię zainteresował? Wejdź także na pomocne opracowania (http://www.zleceniomat.pl/budowa-domu/w/poznan/) zawierające równie istotne informacje, które na pewno całkowicie Cię wciągną.

Co zrozumiałe, największy poziom cen występuje w centrum, tam trudno jest zaczynać szukanie, jeżeli się chce wydać mniej niż 10 tysięcy złotych.

mieszkanie
Author: Ben Heinrich
Source: http://www.flickr.com
Trafiają się tam i lokale które kosztują więcej niż 20 tysięcy, co kwalifikuje się do rekordów jeżeli chodzi o wysokość cen. Im dalej od centrum tym ceny spadają, kończąc się na dzielnicach bardzo oddalonych, albo uważanych za niezbyt bezpieczne czy atrakcyjne. Tak naprawdę wśród aktualnych ofert w zasadzie we wszystkich dzielnicach można znaleźć i mieszkania zupełnie nowe, i używane z drugiej ręki. Jeśli więc kogoś interesowały będą mieszkania Grochów, to na pewno coś ciekawego znajdzie.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się, które serwisy są zachwalane przez różne osoby, to zobacz propozycję na ten temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaciekawić.

W niektórych rejonach więcej może być mieszkań używanych, w innych nowych, lecz przeważnie wszędzie jest całkiem spora propozycja.