Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Kilka porad dla osób szukających mieszkania - zakupić lokal z rynku wtórnego czy nowy prosto od dewelopera

  • Posted on: 10 December 2019
  • By: addmean
Wiele osób szukając dla siebie mieszkania nie wie, czy kupić już zamieszkałe, na jednym ze starszych osiedli, czy jednak znaleźć zupełnie nowe, prosto od dewelopera. Obie te opcje będą mieć swoje wady i zalety, i warto wszystko dobrze przemyśleć wcześniej, zanim ostatecznie się wybierze. Kupując używane mieszkanie w pewnym sensie się skazuje na to, co ktoś w nim wcześniej robił.


znajdziesz na stronie Profbud
Author: PROFBUD
Source: http://www.profbud.info
Można rzecz jasna kupić mieszkanie do remontu i urządzić go tak jak się chce, jednak zdecydowana większość oferowanych lokali jest w na tyle dobrej jakości, że remont nie będzie się opłacał. Do zalet używanych mieszkań zaliczyć można mniejsze ceny, ale również fakt, że wie się bardzo dobrze, jaka jest wokół infrastruktura. Mimo wszystko jest to bardzo istotny element, zwłaszcza jeżeli ma się dzieci. Wożenie kilkulatka kilka osiedli dalej do przedszkola czy lekarza z pewnością nie jest ani wygodne, ani tanie. I szukając lokalu na jednym ze stojących już osiedli można to wszystko szczegółowo posprawdzać.

Poradnik dla osób, które szukają mieszkania - zakupić lokal używany czy świeżo wybudowany prosto od dewelopera
Wielu ludzi woli jednak kupić mieszkanie (w przypadku, gdy nosisz się z zamiarem kupna lokalu mieszkalnego, rzuc okiem na oferty w rejonie: złotniki wrocław) świeżo co wybudowane, jakie da się po swojemu umeblować i wykończyć. Oczywiście taki zakup także ma swoje zalety, choć należy mieć na uwadze kilka istotnych spraw, żeby nie było później kłopotów z zakupem.

Przede wszystkim nowe mieszkania (projekty małych domów parterowych) Praga będą trochę droższe od używanych, poza tym otrzyma się je w stanie surowym i trzeba jeszcze posiadać pewną sumę na prace wykończeniowe. Koniecznie przed kupnem trzeba bardzo dobrze przeczytać umowę przedwstępną, w której określa się prawa i obowiązki obu stron.


Niekiedy deweloperzy naciągają to w swoją stronę, można wtedy spróbować wynegocjować zmianę mało korzystnych zapisów. Warto także mieć na uwadze to, że nowe mieszkania na grochowie oddawane są często w dzielnicach, w jakich nie ma jeszcze wielu potrzebnych do normalnego funkcjonowania obiektów i instytucji, warto zorientować się, w jaki sposób planowany jest ich dalszy rozwój.