Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Kilka słów odnośnie hodowli zwierząt i ich żywienia

  • Posted on: 12 October 2019
  • By: addmean
Pomimo że przemysł szturmem zdobywa coraz to nowe rejony gospodarki, unowocześnia oraz zabiera pracę ludziom zastępując ich wszelkimi maszynami, w dalszym ciągu istnieją branże, w których człowiek jest niezastąpiony.


Szkło SGG BIOCLEAN
Author: Saint-Gobain Glass


Z pewnością zalicza się do nich hodowla zwierząt.


bielizna damska
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com


Nie tak dawno posiadanie kozy lub [pasywacja aluminium] kur było zupełnie normalne dla większości z nas. Jeżeli sami mieszkaliśmy w ośrodku miejskim, z pewnością mieliśmy babcie, które zajmowały się hodowlą zwierząt domowych.

Czy nie myślisz, że dane na omawiany temat mógłbyś odnaleźć też na innym serwisie? Naturalnie, że tak - kliknij tutaj, a zobaczysz tam sensowny serwis (http://www.alufinish.pl/pl/o/k/odtluszczanie-z-czasowa-ochrona-przeciwkorozyjna-110.html).

Zazwyczaj były to ilości zwierząt doskonałe dla jednego gospodarstwa, trzymane na własny użytek, a nie w celach zarobkowych. Dziś jest całkowicie inaczej. Nawet jeżeli mieszkamy na wsi, utrzymywanie chociaż paru zwierząt zazwyczaj bywa nieopłacalne z uwagi na restrykcyjne przepisy jakie dotyczą hodowli -rekomendowany rozdrabniacz. Rzadko można spotykać osoby, które dla własnych potrzeb hodują kilka zwierząt i dobrze dają sobie radę bez innowacyjnych urządzeń, jak na przykład rozdrabniacz - doskonale sprawdza się on zwłaszcza w przypadku karmienia trzody chlewnej -dowiedz się więcej na temat granulowania pasz. Mimo iż małe gospodarstwa zostały zastąpione ogromnymi farmami, stadami liczącymi sobie tysiące osobników i kurnikami, w których mieszkają setki tysięcy kur, człowiek w dalszym ciągu jest nieodzowny, mimo że wiele procesów wiążących się z hodowlą zostało uproszczonych.


Takie hodowanie tysięcy zwierząt nie mogło obejść się bez zastosowania nowoczesnych urządzeń, które do pewnego stopnia zastępują człowieka. Na przykład dzisiaj granulowanie pasz zazwyczaj odbywa się Automatycznie - nie trzeba spędzać wielu godzin na robieniu tego samodzielnie.
To wielkie uproszczenie, jakie trzeba docenić. Opłaca się jednakże pamiętać, iż nawet najnowocześniejsze urządzenia nigdy w pełni nie zastąpią istoty ludzkiej zwłaszcza jeżeli chodzi o opiekę nad istotami żywymi.