Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Klapy do odprowadzania dymu, systemy oddymiania - o jakich kwestiach warto pamiętać w domu oraz budynku firmowym?

  • Posted on: 8 August 2019
  • By: addmean
Wiele razy słyszeliśmy jak na sygnale jechał wóz strażacki. Zdarza się często takie wezwania kończą się tragicznie. Strażacy, owszem gaszą pożar, jednak bywa, że są ofiary śmiertelne. Praca strażaka nie jest łatwa. Ludzie będący strażakami muszą być krzepcy i mieć odwagę, ale powinni być też odpowiedzialni. Ale nawet najlepiej wyszkoleni strażacy, nie mogą dużo zrobić, kiedy wychodzi na to, że dom nie jest w żaden sposób zabezpieczony w razie pożaru.
klapy dymowe
Author: Lena LeRay
Source: http://www.flickr.com


Wiadomo, że budynki użyteczności publicznej sprawdza się pod względem ochrony przeciwpożarowej. Bez odpowiednich certyfikatów budynki nie będą otwarte i nie zostaną używane. Poza tym ludzie mimo tego, że są po zajęciach z BHP to i tak w trakcie pożaru zaczynają panikować i więcej ludzi ginie lub jest poszkodowanych właśnie z powodu ludzkiej histerii. Jednak bardzo istotne jest, by wielkie budynki były wyposażone w klapy dymowe, a na temat więcej tu - ciekawa strona. Są one najczęściej montowane na dachach, żeby temperatura wewnątrz budynku zmniejszyła się, ale też by dało się ewakuować ludzi. Takie klapy zmniejszają straty związane z zaprószeniem ognia. Warto o nich pamiętać, kiedy stawia się nowy budynek.


czujnik dymu
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com


Każdy dobrze wie w jaki sposób może skończyć się pożar.

Sprawdź mój serwis (http://centrumwygody.pl/) - wystarczy wejść w podany poniżej link i w nowym artykule można przeczytać ekstra informacje na ten pasjonujący wątek.

Niestety pożary są często spowodowane brakiem ludzkiej rozwagi. Ale, by nie myśleć tylko o ludziach, którym jak wiemy zdarzają się pomyłki, warto pamiętać o urządzeniach przeciwpożarowych. Idealnym pomysłem są systemy oddymiania, które pozwalają w szybki sposób pozbyć się dymu z domu, gdzie doszło do zaprószenia ognia.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło dźwigi lublin a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Takie systemy oddymiania są złożone z kilku elementów, a najbardziej istotnym jest czujnik oddymiania oraz czujnik pożarowy. Więcej na stronie sprawdź tutaj.


Budynki z lokalami użyteczności publicznej są automatycznie w coś takiego wyposażone, ale nasze domy, nie, a dobrze byłoby pomyśleć o jakiejś ochronie przeciwpożarowej. Zwłaszcza, jeśli w naszych domach są dzieci. Jest wiele firm, które z chęcią zorganizują nam odpowiedni do naszego domostwa system oddymiania, który będzie świetną opcją poprawiającą jakość ochrony przeciwpożarowej.
Jak wiadomo powinniśmy dmuchać na zimne. W niektórych budynkach, bywa, że nie powinniśmy już mieszkać, bo ich stan jest naprawdę zły. Ryzykujemy nie tylko, to, że dom runie, ale również swoje życie.