Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Komfort dla seniora, czyli odpowiednie mieszkanie dla osoby starszej. Jaki powinien być, żeby nadawał się dla człowieka w sędziwym wieku?

  • Posted on: 4 August 2022
  • By: addmean
Wielu z nas stawiając własny dom projektuje go w taki sposób, żeby móc w nim radować się komfortem i pełną użytecznością. Myśląc o podeszłym wieku, korzystnie w porę tak urządzić dom, by poruszanie się po nim nie było problematyczne w przyszłości. Parterowe domy cieszą się w tej kwestii szczególnym uznaniem.


dom jednorodzinny
Author: Blachy Pruszyński
Source: Blachy Pruszyński
Na tego rodzaju rozwiązania stawiają zarówno ci, którzy wybiegają w przyszłość, jak i ci, którzy w swoim lokum mają zamiar mieszkać ze swymi rodzicami. Czemu właściwie to parterowe domy cieszą się największym powodzeniem w oczach tych, którzy poszukują wygodnego rozwiązania dla osoby starszej? Wielkim pozytywem takich domów jest tak naprawdę wygodny dostęp do wszystkich pomieszczeń. Brak schodów to ogromne udogodnienie, jakie osobom w podeszłym wieku pomaga bez trudności radzić sobie z utrzymaniem domu w czystości i z poruszaniem się między różnymi pokojami. W okresie projektowania domu, jaki powinien służyć osobie starszej, korzystnie także uwzględnić takie kwestie, jak brak progów czy pozbawione schodów wyjście na balkon czy do ogrodu.

Dzięki temu nawet osoba posiadająca dość konkretne trudności z poruszaniem się lub jest skazana na wózek, nie będzie skazana na mieszkanie w zamkniętym domu. Domy parterowe jesteśmy w stanie również zaprojektować taką metodą, ażeby otwory drzwiowe gwarantowały swobodę przemieszczania się nawet osobom które korzystają z wózków czy chodzików - więcej projekty domów parterowych z garażem. Takie normalne kwestie mogą się dla seniorów okazać wielkim ułatwieniem i sprawić, że parterowe domy staną się dla nich wygodnymi i przyjaznymi gniazdkami. Najbardziej udane projekty domów parterowych zawierają właśnie te wszystkie konieczne warunki, które zapewniają bezstresową starość. Coraz większa ilość firm budowlanych stawia tego domy (odwiedź nas) u domu - polecana strona .


Własny dom
Author: PLANNJA
Source: PLANNJA
Ma to bardzo określone uzasadnienie ekonomiczne, gdyż społeczeństwa są coraz bardziej stare i konieczne jest już obecnie o tym myśleć. Czyli tworzyć aglomeracje miejskie, domostwa i inne istotne miejsca w ten sposób, by starsze osoby mogły z nich bez przeszkód korzystać. Warto poznać pewne warunki i wymagania, by zaprojektować miejsca zgodnie ze wszystkimi takiego typu normami. Pamiętamy bowiem, iż każdy z nas będzie w tym wieku, więc takie plany są z korzyścią dla wszystkich.