Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Konserwacja drewna jest niezwykle uciążliwa, gdyż zagraża mu wiele niełatwych do usunięcia owadów.

  • Posted on: 28 November 2019
  • By: addmean
Drewno jest niesłychanie powszechnym surowcem, jednak zagrażają mu owady, które mogą je zrujnować. Takie stworzenia z reguły robią w deskach korytarze, co powoduje, iż jest ono mniej trwałe oraz zwyczajnie nieestetyczne. Znakomitym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie specjalnych substancji.
szkodniki jak np. spuszczela
Author: Ratmar
Source: http://ratmar.com/
Powszechnymi owadami, które niszczą drewno są na ten przykład: spuszczel pospolity czy drwalnik paskowany. Tworzą one korytarze w drewnie oraz powodują wyjątkowo wielkie szkody, np. w antykach. Dlatego należy je bezwarunkowo usuwać.

Czy pragnąłbyś zgłębić temat opisany w tym tekście? Jeżeli jesteś za, to czytaj w serwisie (http://suwnica.com/kontakt/) następne interesujące informacje.

Jeśli chodzi o zwalczanie spuszczela to jest to niezwykle skomplikowane zadanie. Robak ten potrafi przyczynić się do dewastacji budynku. Jeżeli drewno jest jeszcze w tartaku, to można zlikwidować go mechanicznie, jednak w gotowym budynku nie da się tego zrobić. Warto więc właściwie zaimpregnować drewno, nim się je użyje. Z pewnością unikniemy dzięki temu mnóstwa kłopotów.


Jeśli jednak pozwolimy na to, żeby owady wydrążyły kanaliki w deskach, to musimy jak najprędzej je uszczelnić, wlewając w nie właściwe chemikalia.

Czy zainteresowała Cię moja strona internetowa? Niezmiernie mi przyjemnie. Fantastycznie będzie, jeżeli stracisz jeszcze sekundę, aby zostawić swą recenzję.

Niesłychanie ważne jest również to, żeby nie dopuścić do pojawienia się larw w drewnie. W innym wypadku prędko może dojść do degradacji. To wszystko powoduje, że zwalczanie spuszczela i innych owadów staje się niezwykle trudne. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest odpowiednia impregnacja drewna przed wykorzystaniem – sprawi to, iż być może robaki w ogóle się nie zalęgną - ratmar.com/nasza-oferta/zwalczanie-szkodnikow-drewna-wyrobionego.


Należy także pamiętać, aby właściwie uszczelnić drewno oraz w każdym roku sprawdzać, czy nie powstają się nowe kanaliki - .